Gündem
 • 13.8.2019 09:07

Perinçek FETÖ'nün siyasi ayağını açıkladı

Doğu Perinçek 'FETÖ'nün siyasi ayağı kim' sorusuna cevap verdi! Açıkladığı isimler gündemi sallayacak

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, katıldığı bir programda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Perinçek, 'FETÖ'nün siyasi ayağı kimler' sorusuna dikkat çeken bir cevap verdi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, son dönemde yeni parti iddialarıyla gündeme gelen Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun "FETÖ'nün siyasi ayağı" olduğunu söyledi.

Euronews'in Röp programına konuşan Perinçek, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Partisinin oy oranın çok düşük seviyelerde olmasına rağmen Türk siyasetinde varlığını koruyan ve gündemde kalmayı sürdüren Perinçek, "darbe girişiminin aydınlatılmayan yönleri olup olmadığı, varsa siyasi ayağın kimler olduğu" sorusuna şu sözlerle cevap verdi:

"Siyasi ayak var: Abdullah Gül, Babacan ve Davutoğlu. İşte bunlar FETÖ'nün siyasi ayağı. Siyasi ayak diye, Amerika denetimindeki muhalefet siyasi ayak diye Tayyip Erdoğan'ları göstermeye çalışıyor. Tayyip Erdoğan FETÖ'yle ölümüne savaşıyor. Ölümüne savaşanlara siyasi ayak demek hiç gerçekçi olmuyor."

"İmamoğlu, Atlantik'in belediye başkan adayı"

Perinçek'in "Türkiye siyasetinden size isim sorsam bunlar hakkında tek kelimeyle cevaplarınız ne olur?" sorusuna cevapları şu şekilde oldu:

Ali Babacan

"Fetö'nün siyasi ayağı"

Ahmet Davutoğlu

"O da öyle"

Ekrem İmamoğlu

"Atlantik'in belediye başkan adayı"

Canan Kaftancıoğlu

"O da İmamoğlu'nun kadını... PKK'nın dostu, HDP'nin dostu. Onları kurtarmaya çalışan Fetö'nün dostu. Amerika cephesinde yer alan cesur hanımefendilerden biri..."

Süleyman Soylu

"Benim gördüğüm, hükümet içerisinde vatansever çizgide duran hükümet üyelerinden biri."

Yorumlar (8)

 • - ozgur oztek

  fetö kime çalışıyordu, aynı yere şimdi kimler çalışıyor,

 • - CUMHUR

  Peki bu Kamal Kılıçdaroğlu nu kim çıkardı Chp nin başına Onu da Fetö çıkardı Kaset kumpasıyla

 • - üğür

  batı prencık yıne kehanete bulunmuş yağcilerde ınecek var maocu arkadaş mademkı bılıyordün bu ademler c başkanı baş bakan olürken birılerını nıye uyarmadı bu kader tahrıbat olduktan sonra bılsen ne olur bılmesen ne olür ünemlı olan olay olmaden olayın ününü kesmek ozaman bılgının bır kıymetı olür olay oldüktan sonra bilgıclık taslamaktan başka bır şey deyıl vaybe solco perencık neymişsın ne be

 • - Zahit günay

  Peki bu Abdullah gülü kim cumhurbaşkanı seçtirdi. Hatta bu adamın adına Abdullah Gül üniversitesi açılmadı mı peki ne yapcaz şimdi buyurun izahı 05392789283.. Haydi.

 • -

  EVLİ, ÇOCUK SAHİBİ BİR HANIMA "İMAMOĞLU'NUN KADINI." DEMEYE UTANMADIN MI? SOLCULARIN BAŞINI YEMEKTEN BAŞKA BU ÜLKEYE NE KATKIN OLDU? NE İMAMOĞLU NE CANAN KAFTANCIOĞLU. ABD'NİN AJANI SENDİN. CANAN KAFTANCIOĞLU'NUN MERTLİĞİNİN ONDA BİRİ SEN DE YOK. NASIL ÇALIŞTILARSA İSTANBUL SEÇİMİNİ EZİCİ ÇOĞUNLUKLA KAZANDILAR. HİÇ BOŞUNA KIYMETLİ GÖRÜNME. MHP LİDERİ DE SEN DE AKP'YE MAHKUMSUN. AKP'NİN SÖYLEDİKLERİNİN, EMİRLERİNİN DIŞINA ÇIKINDA GÖRELİM?

 • - ASABİ

  EN SOLCU GEÇİNEN SENDİN. ŞİMDİ NE OLDU DA EN BİRİNCİ SAĞCI OLDUN. AKP'NİN ELİNDE KUKLASIN. HA MHP BAŞKANI HA SEN. AKP SİZİ İYİ YAKALAMIŞ. ONLARIN DEDİKLERİNİ SÖYLEMEKTEN, YAP DEDİKLERİNİ YAPMAKTAN BAŞKA BİR İŞE YARAMAZSINIZ.

 • - .

  Sen kimlerleydin perinçek onu da anlat

 • - CUMHUR

  Adam doğru söylüyor

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER