Gündem
  • 11.6.2021 16:25

PKK elebaşı K.Irak'ta MİT operasyonu ile öldürüldü

MİT'ten nokta operasyon! Terör örgütü PKK'nın sözde Mahmur sorumlusu etkisiz hale getirildi..

HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir'in dayısı olan KCK Mahmur Sorumlusu Hasan Adır, 2010 yılında PKK Almanya sorumlusu olarak faaliyet göstermekteydi.

MİT'in Irak’ın kuzeyindeki Mahmur Kampı yakınlarında düzenlediği nokta operasyonda kırmızı bültenle aranan PKK/KCK'nın sözde Mahmur sorumlusu Hasan Adır etkisiz hale getirildi.

Son dakika: MİTten nokta operasyon Terör örgütü PKKnın sözde Mahmur sorumlusu etkisiz hale getirildi

FAALİYETLERİ ADIM ADIM İZLENDİ

MİT, Mahmur Kampı’nda faaliyet göstermeden önce PKK/KCK’nın Süleymaniye Sorumluluğunu yapan Hasan Adır’ı hedef listesine aldı.

Hasan Adır’ın, kamp sakinlerinin çocuklarını örgütün dağ kadrosuna kazandırmak amacıyla baskıda bulunması, buradaki çocukları zorla ideolojik eğitim almaya zorlaması ve kamp sakinlerini, örgüte milislik yapmaya mecbur bırakması, kampta yaşayanların tepkisini çekiyordu.

Daha önce benzer faaliyetleri Avrupa alanında da yürüten ve bu nedenle adli takibata uğrayan Hasan Adır’ı izlemeye alan MİT, aldığı operasyon kararı ile hedefini Mahmur Kampı’nda etkisiz hale getirdi.

'DOKTOR HÜSEYİN' KOD ADLI ÜST DÜZEY YÖNETİCİ ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz hafta terör örgütü PKK’nın üst düzey yöneticisi ve Mahmur genel sorumlusu “Doktor Hüseyin” kod adlı Selman Bozkır'ın, Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından etkisiz hale getirildiğini duyurmuştu.

 


 

 

 

İLGİLİ HABERLER