Gündem
  • 29.4.2022 11:15

PKK Mehmetçiğin nefesini kestiği 8 teröristin kimliğini açıkladı

PKK son operasyonlarda Mehmetiçğin öldürdüğü 8 teröristin isimlerini ve kimliklerini açıkladı. Hem Kuzey Irak'taki operasyonlarda hem de Kato Dağı’nda operasyonda öldürülen hainlerin hem isimleri hem de resimleri açıklandı.
İşin tuhaf yanı o hainlerin 2017 yılında öldürüldü de açıklamaya eklendi. yani PKK öldürülen hainlerin isimlerini 5 sene sonra açıklamış oldu.
Son zamanlarda terörist ailelerinin dağdaki hainlerle uzun süre haber alamayınca örgütü sıkıştırmaya başladı. Bunalan PKK'da 5 sene önceki kayıplarını da şimdi açıklamaya başladı.

HPG, Kato’da hayatını kaybeden 5 kadın üyesinin kimliğini açıkladı

-

PKK’nin askeri kanadı HPG, Şırnak’ın Beytişşebap ilçesindeki Kato Dağı’nda öldürülen5 kadın üyesinin kimlik bilgilerini kamuoyu ile paylaştı.

 5 kadın üyesinin 19 Nisan 2017’de Beytüşşebap ilçesindeki Kato Dağı’nda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile çıkan çatışmalarda hayatını kaybettiğini duyurdu.

Gebertilen PKK’lilerin kimlik bilgileri şöyle:

HPG, Zap bölgesinde hayatını kaybeden 3 üyesinin kimlik bilgilerini açıkladı

“Roza Hêlîn” kod adlı Mardin doğumlu Merdiye Adıbelli

“Xwînda Kato” kod adlı Şırnak doğumlu Hatice Aykut

“Stêrk Efrîn” kod adlı Efrin doğumlu Hamide Muhammed

“Zilan Qerejdax” kod adlı Diyarbakır doğumlu Zinet Ceylan

“Arîn Qerejdax” kod adlı Diyarbakır doğumlu Medine Tilki

Açıklamada ayrıca Merdiye Adıbelli’nin 2006 yılında, Hatice Aykut’un 2011 yılında, Hamide Muhammed’in 2012 yılında HPG’ye katıldıkları bildirildi.

Zap’ta öldürülen 3 HPG’linin kimliği açıklandı

HPG, 18 Nisan günü Zap bölgesinde yaşanan çatışma ve bombardımanlarda hayatını kaybeden 3 hainin  kimlik bilgilerini açıkladı.

PKK’nin askeri kanadı HPG’ye bağlı Basın İrtibat Merkezi, “Hüseyin”, “Çiyager” ve “Agît” kod adlı 3 üyelerinin 18 Nisan tarihinde Zap’ta yaşanan çatışmalar ve hava saldırıları sırasında yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Kimliği açıklanan HPG’liler şunlar:

“Hüseyin Dağ” kod adlı Siirt doğumlu Sedat Dağtekin

“Çiyager Botan” kod adlı Şırnak doğumlu Veysi Sümer

“Agît Kurdistan” Kod adlı Xaneqin doğumlu Mehemed Hemze

Açıklamada, “Çiyager Botan” kod adlı Veysi Sümer’in 2014 yılında hain örgüte katıldığı 2019 yılında “Özel Kuvvetlere” katıldığı bilgisine yer verildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 17 Nisan günü Duhok’un Amedi ilçesi sınırında bulunan Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerinde PKK’ye yönelik karadan ve havadan “Pençe Kilit” adıyla yeni bir operasyon başlatmıştı.

 

İLGİLİ HABERLER