Asayiş
  • 29.9.2011 00:21

PKK OKUL MU KURUYOR?

Bugüne kadar böylesine bir eylem yapmayan hainlerin, öğretmenlere yönelmesi oldukça dikkat çekici bulundu.
Lice'nin Dolunay Köyü İlköğretim Okulu'nda görev yapan 2 öğretmen ile Çavundur Köyü İlköğretim Okulu'nda görevli 1 öğretmen dün gece saat 23.30 sıralarında bir grup PKK'lı tarafından kaçırıldı. PKK'lıların kaçırma eylemi yaptığı köylerde vatandaşlara, 'anadilde eğitim' ve Kürt çocuklarına Türk tarihinin öğretilmesinden dolayı eylemleri gerçekleştirdikleri yönünde propaganda yaptıkları ileri sürüldü. Kaçırılan öğretmenlerin Bingöl ve Lice nüfusuna kayıtlı Kürt kökenli öğretmenlerin olması dikkat çekti. Hazro'da dün kaçırılan öğretmen A.Ü.'nün de Şırnak nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'ne bağlı Birlik Köyü'nde de PKK'lı teröristlerce 3 öğretmen kaçırıldı. Diyarbakır Valiliği'nce yapılan açıklamada, "27 Eylül 2011 tarihinde Lice İlçesi Birlik Köyü İlköğretim Okulunda görevli 3 öğretmenden gece haber alınamaması üzerine yapılan incelemeler sonucu, öğretmenlerin bölücü terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı anlaşılmıştır" denildi.

SON 1 HAFTADA 12 ÖĞRETMEN KAÇIRILDI

Lice'deki kaçırma olaylarının ardından terör örgütü PKK'nın son 1 hafta içinde kaçırdığı öğretmenlerin sayısı 12'ye yükseldi. Terör örgütü PKK üyeleri dün Elazığ'ın Arıcak İlçesi'nde 4, önceki akşam Diyarbakır'ın Hazro ilçesinde 1 öğretmeni kaçırmıştı. Diyarbakır'ın Lice İlçesi Kayacık Köyü İlköğretim Okulu'nda asker öğretmen olarak görev yapan Mehmet Gözbaşı da 23 Eylül'de PKK'lılar tarafından kaçırılmıştı.

Terör örgütüne yakınlığıyla bilinen bir internet sitesinde yer alan haberde PKK, son dönemde toplam 12 öğretmeni kaçırdığını söyledi.

KADIN ÖĞRETMENLERİ BIRAKTILAR

Elazığ'ın Arıcak ilçesine 15 kilometre mesafede bulunan Yoğubilek Köyü İlköğretim Okulu öğretmenleri, saat 17.00 sıralarında, kendilerini ilçeye götürecek servis minibüsüne binmek üzere okuldan çıktı. Bu sırada öğretmenlerin yanına gelen sivil giyimli 4 PKK'lı terörist, silah zoruyla araç sürücüsü ve 4'ü kadın 8 öğretmeni minibüse bindirerek kaçırdı. Teröristler, kadın öğretmenler Ö.A., A.H., H.O. ve S.Y. ile minibüs şoförü A.E.'yi, araç ile birlikte Çevrecik köyü yakınlarında bıraktı. Erkek öğretmenler G.Y., A.K., İ.S. ve İ.Y.'yi yanlarına alarak Diyarbakır sınırları içerisinde bulunan Görese Dağı'na doğru yaya olarak kaçtı. Kaçırılan öğretmenlerin bulunması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

ÖĞRETMEN, LOJMANINDAN KAÇIRILDI

Diyarbakır'ın Hazro ilçesi Çitlibahçe Köyü İlköğretim Okulu öğretmeni A.Ü. de, pazartesi gecesi geç saatlerde kaldığı lojmandan kaçırılmıştı.

İLGİLİ HABERLER