Gündem
  • 25.10.2021 11:31

PKK'dan HDP'ye gizli mektup! Hapisten çıkanı dağa gönderin

 PKK'dan HDP'ye gizli mektup! Kamuoyu bu talimatları ilk kez duyuyor..

Kandil'in, şehir yapılanması ve HDP'ye ilettiği mektupta, "Öcalan'ın düşüncelerinden uzaklaşıldı, bu konuda çalışma yapın" talimatı var. Mektupta, cezaevinden çıkanların örgüte ulaştırılması ve yeni katılımlarla PKK'nın büyütülmesi istendi.

Terör örgütü PKK elebaşlarının Kandil'den HDP ve örgütün şehir yapılanmasına gönderdiği mektupta; CHP ve İYİ Parti ile yürütülen örtülü ittifaktan, sokakları karıştırma planlarına kadar bir dizi talimat yer alıyor.

Yazılan mektupta, HDP'den ilk tur için aday belirlenmesi istenirken, resmi ittifak dayatmasının masaya yatırılması istendi.

Yeni Şafak gazetesinde yer alan son dakika haberine göre aynı mektupta, örgütteki panik havası da dikkat çekti.

Mektupta özetle şu ifadeler yer alıyor:

"ÖCALAN'DAN UZAKLAŞMA VAR"

- Sahasında görev almış ve kendisine "PKK kadrosuyum" diyen arkadaşların ağırlıklı kısmı partileşme sorunları yaşıyor. Mücadele konusunda zayıflıklar yaşanıyor. Kafalar karışık, netsizlikler var. PKK'dan, mücadeleden uzaklaşmanın nasıl geliştiğini anlamaya çalışıyoruz.

- PKK'da fazlasıyla bireycilik ve kendine göre yaklaşım hakim olmuştur. Apo'nun (bebek katili PKK elebaşı Abdullah Öcalan) düşünceleri yerine kendine göre bir duruş baskın hale gelmiştir.

"YÖNETİCİLER ÇALIŞMIYOR"

- Bakur'daki (Türkiye kastediliyor) alan yönetimlerimizin temel sorunu kendi görevlerini yerine getirmemeleridir. Örgütsel mücadelenin öncelikle yönetimlerimiz tarafından ötelendiğini gördük.

- PKK MK toplantısı Bakur alanındaki ideolojik mücadelenin çok zayıf olduğunu tespit etmiştir. Her şeyden önce ideolojik alan koordinasyonunun bu gerçeklik içinde kendisini doğru çözümlemesine ihtiyaç vardır.

"HAPİSTEN ÇIKANI DAĞA GÖNDERİN"

- Zindandan çıkan arkadaşların hem örgüte ulaştırılması, hem de alanda gerekli düzenlemelerin yapılması, yeni katılımlarla PKK'nın büyütülmesi sağlanmalıdır.

- Zindandan çıkan arkadaşları (tahliye olan terör örgütü mensupları) karşılama ve ilgilenme sorunu oluyor. İdeolojik alan yönetiminin zindandan çıkan arkadaşların takibini yapması, arkadaşları örgüte ulaştıracak yol ve yöntemleri bulması gerekiyor. Biz dağ yolunu açmışız. Sağlık, yaş vb. durumu olmayanları bu tarafa çekmek istiyoruz. Bunun için çalışıyoruz. Fakat dağa gelemeyen ya da gelmek istemeyenleri Avrupa'ya çıkarabilirsiniz.

- Zindanlarda eylemler var. Bunun için de oralarla daha fazla ilgilenmek gerekir. Bazı arkadaşlar görüşlerimizi radyo-TV'de konuşma yaparak zindan yapısına ulaştıracaklar. Dışarıdan da eylemlere destek verilmeli.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK GAZETESİ / BURAK DOĞAN


 

İLGİLİ HABERLER