Asayiş
  • 20.8.2018 14:19

PKK'dan kaçan 15 yaşındaki çocuk nasıl kaçtığını anlattı!

Bölücü terör örgütü PKK'nın ailesini öldürmekle tehdit ederek bünyesine zorla kattığı çocuklardan birisi olan 15 yaşındaki E.A. örgütten kaçtıktan sonra verdiği ifadede, örgüte nasıl katıldığını, neler yaptığını ve oradan nasıl kaçtığını anlattı.

Terör örgütü PKK’nın terör eylemleri ve diğer faaliyetlerde kullanmak üzere eleman elde etme yöntemi ağırlıklı olarak çocuklara dayanmaya başladı. Zorla alıkonan/ kaçırılan çocuklar, direnmeleri halinde ailelerine zarar verilecek olmasıyla tehdit ediliyor. Örgütün bu şekilde tehdit ederek bünyesine zorla kattığı çocuklardan birisi olan 15 yaşındaki E.A. örgütten kaçtıktan sonra verdiği ifadesinde yaşadıklarını anlattı.

"MEZARLIKTA BULUŞTUK"

E.A.; okul yolunda PKK’lıların kendisinden örgüte katılmasını istediklerini, reddetmesi halinde ailesine zarar vereceklerini söylediklerini anlattı. Bunun üzerine korkuyla örgüte katıldığını söyleyen E.A., buluşma noktası olarak örgütün bir mezarlığı işaret ettiğini, o gece ailesine son bir kez bakarak, onlara zarar gelmesin diye teröristlerin söylediklerini yapmak zorunda kaldığını ifadesinde dile getirdi.

"ÖLÜMÜ GÖZE ALDIM"

Pişman olduğunu söyleyen E.A dağdaki yaşamın çok zor ve kendine söylenen hiçbir şeyin doğru olmadığını anladığını, ailesini de çok özlediği için ölümü göze alarak kaçtığını anlattı.

İLGİLİ HABERLER