Asayiş
  • 3.10.2008 12:26

PKK'NIN ÖNEMLİ İSMİ YAKALANDI

PKK terör örgütünün sözde gençlik yapılanması sorumlusunu bir hafta önce yakalayan İstanbul polisi, bu kez de Türkiye'deki örgüt yapılanmasının önemli isimlerinden biri olan Ramazan Morkoç'u yakaladı. Havalimanında yakalanan Morkoç'un yurt dışına çıkış hazırlığı yaptığı belirlendi.

Askeri operasyonlar ve polisin çalışmalarıyla ağır darbeler alan PKK terör örgütünün sözde Türkiye sorumlusu Ramazan Morkoç isimli örgüt üyesi, Atatürk Havalimanı'nda yakalandı. Polisin uzun süreden beri peşinde olduğu Morkoç, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Morkoç'un Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sınır ötesi operasyonlarından sonra başlayan çözülme sürecinin ardından izlenecek yeni stratejileri örgüt sorumlularına iletme görevi bulunduğu öğrenildi. Sahte pasaport kullanarak yurt dışına çıkmaya çalışan Morkoç'un teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanması ve DTP'nin kapatma davası olaylarını bahane ederek geniş katılımlı korsan gösterilerin organize edilmesi için planlama yaptığı belirtildi.

Terör örgütüne bir hafta içinde ikinci darbeyi vuran polis, geçen hafta da örgütün gençlik yapılanmasının önemli ismi Yücel Genç'i Bağcılar'da yakalamıştı. Emniyet birimlerinin, terör örgütü açısından hassas olarak kabul ettiği günlerde ses getirecek etkili eylem yapılacağına yönelik istihbarat bilgilerinden yola çıkarak örgütün önemli iki ismini yakaladığı belirtildi. Terörle Mücadele Şubesinde sorgusu tamamlanan zanlı, sevk edildiği ağır ceza mahkemesi tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cihan

İLGİLİ HABERLER