Gündem
  • 15.6.2014 10:59

Polis arabası 12 saat yavru kediyi bekledi

Sabah saatlerinde polis merkezi amirliği önünde park halinde bulunan polis aracının motor kısmından yavru kedi sesi duyuldu. Bunun üzerine ilk müdahale polislerden geldi. Aracın kaputunu açan polisler, kediye ulaşmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Kedi çıkana kadar aracı çalıştırmama kararı alan polisler, aracın camına bir de not bırakarak vardiya değişimi nedeniyle kendilerinden sonra çalışacak olan ekip arkadaşlarını da uyardı.

12 SAAT BEKLENDİ, KEDİ ÇIKMADI

Yavru kediyi kurtarma çabaları sonuçsuz kalınca beklemeye geçen polis ekipleri, bu süre zarfında aracı çalıştırmadı. Aradan 12 saat geçmesine rağmen çıkmamakta direnen kedi için itfaiyeden yardım istendi. Hemen olan yerine gelen itfaiye ekipleri, kurtarma çalışmasını başlattı. 3 kişilik ekip bir kedi için seferber oldu ancak bir türlü yavru kedi girdiği yerden çıkartılamadı. Kedinin tam yerini tespit edebilmek için ses dinlemesi yapan itfaiye ekipleri, sesin motordan değil, aracın arka kısmından geldiğini belirledi.

YEDEK LASTİK BOŞLUĞUNA SAKLANMIŞ

İtfaiye ekipleri tarafından uzun uğraşlar sonucu kedinin saklandığı ya da sıkıştığı yer tespit edildi. Aracın altının dar olması ve gece karanlığı olması nedeniyle kediyi bulunduğu yerden çıkaramayan ekipler, aracı sanayiye götürme kararı aldı. Kedinin motora uzak bir kısımda bulunması ve aracın çalışması durumunda zarar görmeyeceğinin anlaşılması üzerine polis aracı çalıştırılarak sanayiye götürüldü. Burada aracı tamir kanalına çeken polis ekipleri, saklanan yavru kediyi kurtarmayı başardı. Tam 12 saat boyunca görevine ara verilen polis aracı, yavru kedinin kurtarılmasının ardından normale döndü.

SELMAN GÖKCAN

 

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

 

İLGİLİ HABERLER