Asayiş
  • 28.7.2009 19:41

POLİSİN KARISINA TECAVÜZ EDİP ÇIPLAK FOTOĞRAFLARINI ÇEKTİ

Adana’da bir polis memurunun eşine tecavüz edip, çıplak fotoğraflarını çektikleri iddia edilen 3 sanıktan 2'si 37'şer yıl, diğeri 22 yıl hapis cezası istemiyle yargılanmaya başladı.


Eşi Adana Emniyet Müdürlüğü’nde polis memuru olarak görevli olan 32 yaşındaki Z.E., daha önce tanıştığı mobilya imalatçısı 26 yaşındaki Murat D. ile 9 Mayıs'ta Asri Mezarlık yakınlarında buluştu. Murat D., Z.E. ile otomobille giderken, kendisini bekleyen arkadaşları restoran işletmecisi 23 yaşındaki Müslüm D. ile oto yıkamacı 27 yaşındaki Sedat İ.'yi da araca aldı.


Murat D., Kozan Yolu'nda tabancasını Z.E.'nin başına dayadıktan sonra çantasını alıp otomobilin arka koltuğunda oturan arkadaşlarına verdi. Bu kişiler çantada bulunan 3 cep telefonu ile 200 TL'yi aldı. Daha sonra, tavuk çiftliğinde bir kulübeye giden Murat D. ve Müslüm D., Z.E.'ye tecavüz etti. Murat D., cep telefonu kamerasıyla Z.E.'nin çıplak fotoğraflarını çekerken, “Bu görüntüler karşılığında 5 bin lira vereceksin. Yoksa polis kocana ve internete vereceğim” tehdidinde bulunduğu Z.E.’yi kaldığı Polis Lojmanları yakınlarında otomobilden indirdi. Z.E.'nin durumu polis memuru eşine anlatması üzerine 3 kişi yakalanarak tutuklandı.


Adana 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ‘Nitelikli yağma, cinsel saldırı, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, şantaj’ suçlamasıyla yargılanmaya başlayan 3 sanık suçlamaları kabul etmedi. Hakkında 37 yıla kadar hapis cezası istenen Murat D., polis memurunun eşi Z.E. ile 3 yıldan bu yana gönül ilişkisi bulunduğunu öne sürerek, “Arkadaşım Sedat'ın eşi hamileydi. Tanıdığım hayat kadını olup olmadığın sordu. Ben de sık sık birlikte olduğum Z.E.’yi aradım. Yanımıza geldi. Üçümüzle birlikte ilişkiye girebileceğini söyledi. Sedat, Z.E.'i beğenmeyip eve gitti. Sevişirken telefonu çaldı. Ekranda ‘kım’ diye yazan biriyle görüştüğünü fark ettim. Kendisine ‘hani senin tek aşkın bendim’ diye bağırarak kızdım. Sonra polis lojmanlarındaki evinin yakınına bıraktım. Tecavüz etmedim, yağma yapmadım. Fotoğrafları da daha önce kendi rızasıyla çekmiştim” dedi.


Hakkında 37 yıl hapis cezası istenen Müslüm D. ile 22 yıl hapsi istenen Sedat İ. de, arkadaşları Murat D.'nin anlattıklarını yineledi. Mahkeme heyeti, eşinin tayini nedeniyle şehir dışında olan Z.E.'nin ifadesinin alınabilmesi için duruşmayı erteledi.

İLGİLİ HABERLER