Spor
  • 26.11.2021 23:04

Portekiz ve İtalya'dan flaş Türkiye yorumu

İtalya Milli Takımı Teknik Direktörü Roberto Mancini ve Portekiz Teknik Direktörü Fernando Santos eşleşmeler sonrası konuştu.

Türkiye'nin yer aldığı 2022 Dünya Kupası play-off turunun kura çekimleri gerçekleşti. A Milli Takımımızın, 2022 Dünya Kupası play-off turu yarı final maçındaki rakibi Portekiz oldu.

Ay-Yıldızlı ekibimiz, kura çekiminde seri başı olmaması nedeniyle yarı final maçını deplasmanda oynayacak.

A Milli Takım, 24 Mart'ta Portekiz'i elerse, 29 Mart'taki finalde İtalya-Kuzey Makedonya eşleşmesinin galibi ile Türkiye'de karşılaşacak.

Portekiz Milli Takımı Teknik Direktörü Fernando Santos, Dünya Kupası play-off'unda eşleştikleri A Milli Takımımız hakkında açıklamalarda bulundu.

"Katar'a gideceğimize dair inancım tam"

Eşleşme sonrası açıklamalarda bulunan Portekiz Teknik Direktörü Fernando Santos "İtalya'dan çok Türkiye'yi yenmeye odaklanmalıyız. Yenelim, finale kalalım. 4-3-3 oynayan bir takımları ve çok iyi oyuncuları var. Türkiye her zaman çok zorlu bir rakip olmuştur. Her zaman zorluk çıkarırlar. Kendimizi hazırlayacağız. Katar'a gideceğimize dair inancım tam." ifadelerini kullandı. 

"Zor maçlar bizi bekliyor"

İtalya Milli Takımı Teknik Direktörü Roberto Mancini, Dünya Kupası play-off'unda Kuzey Makedonya ile eşleşmeleri ve C yolu hakkında açıklamalarda bulundu.

C yolunun çok zor olduğunu söyleyen Mancini, "Bizim için çok zor olacak. Kuzey Makedonya iyi bir takım. O maçı kazanırsak deplasmanda final oynayacağız. Ya Türkiye'de ya da Portekiz'de oynayacağız. Zor maçlar bizi bekliyor." dedi.

2022 Dünya Kupası play-off maçları ne zaman?

Play-off takviminde yarı final maçları 24 Mart ve final maçları 29 Mart arasında oynanacak.

Elemeler tek maç üzerinden gerçekleşecek. A Milli Takımımız seri başı olmadığı için yarı final maçını deplasmanda oynayacak.

Play-off finalinin hangi ülkede yapılacağı ise kurayla belirlenecek. Play-off finallerinde 3 ülke, 2022 Dünya Kupası biletini alacak.

 

İLGİLİ HABERLER