Spor
  • 30.9.2014 22:40

Prandelli, 'Sahaya çıkıp savaşımızı vereceğiz'

Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli ve futbolcu Blerim Dzemaili, UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu’nda yarın Arsenal ile oynayacakları maç öncesi "Sahaya çıkıp savaşımızı vereceğiz" dedi.
Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli ve futbolcu Blerim Dzemaili, UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu’nda yarın Arsenal ile oynayacakları maç öncesi açıklamalarda bulundu.
Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli, zor bir karşılaşmaya çıkacaklarını belirterek, "Yarın zor bir maç olacak. Deneyimli bir rakibe karşı oynayacağız. Kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız. Fakat dengeli de oynamamız lazım. Bizi zorlamaya çalışacaklar. Arsenal’in önemli oyuncuları eksik ama kadrosu da kaliteli oyuncularla dolu bir takım. Takım halinde oynamayı biliyorlar. Biz de büyük bir takım olarak her zaman yaptığımız gibi sahaya çıkıp oyunumuzu oynamaya çalışacağız" dedi.
"BÜYÜK BİR TAKIM GİBİ SAHAYA ÇIKIP SAVAŞIMIZI VERECEĞİZ"
Koşu yapan bir takım olmaları gerektiğini ifade eden Prandelli, "Sivasspor karşısındaki koşu mesafemiz 110 kilometreydi. Bu Avrupai bir ortalama. Her maçta bu ortalamayı tutturmak istiyoruz. Arsenal karşısında da her zaman yaptığımız gibi koşan ve mücadele eden bir takım göreceksiniz. Büyük bir takım gibi sahaya çıkıp savaşımızı vereceğiz. Bundan emin olabilirsiniz. Kendi oyunumuzu oynayacağız" şeklinde konuştu.
"SNEİJDER YENİ POZİSYONUNDA YETENEKLERİNİ DAHA İYİ KONUŞTURUYOR"
Sneijder’in şu anki pozisyonda daha iyi oynadığını söyleyen deneyimli teknik adam, "Sneijder yeni pozisyonunda hem kişiliğini hem de yeteneklerini daha iyi konuşturuyor. Burada daha etkili olacağını düşünüyoruz. Bu deneyimler çok önemli. Şu anda ne yapabileceğimizi tamamen göremedik. Oyunumuza daha çok şey katabiliriz" diye konuştu.
DZEMAİLİ: "KENDİ OYUNUMUZU SAHAYA YANSITARAK MAÇA ÇIKMALIYIZ"
Galatasaraylı oyuncu Blerim Dzemaili ise, dengeli bir maç olacağını kaydederek, "Karşımızda birlikte hareket eden bir Arsenal var. Biz çok iyi oynayıp, iyi savunma yaparak, kendi oyunumuzu sahaya yansıtarak, maça çıkmalıyız. Eşit geçecek bir maç olacak" dedi.
"GALATASARAY’DA ÇOK İYİ İŞLER YAPMAK İSTİYORUM"
Henüz 4 maç oynadığı ve takıma ısınması gerektiğini ifade eden Dzemaili, "Daha fazla forma girmem gerek. İlk maçlar kötü değildi ama benim nasıl bir oyuncu olduğumu kimse görmedi. Yeni bir takıma geldim. Takım arkadaşlarıma ve takıma ısınmam gerek. Galatasaray’da çok iyi işler yapmak istiyorum. Burada olmaktan memnunum" diye konuştu.
Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu ikinci maçında yarın Arsenal ile karşı karşıya gelecek.

İLGİLİ HABERLER