Sağlık
  • 5.4.2020 21:57

PTT'den ücretsiz maske dağıtımı

PTT, başvuruda bulunan vatandaşlara haftada 1 paket olmak üzere ücretsiz maske göndereceğini açıkladı.

Ülkemizde koronavirüs tedbirleri kapsamında yayımlanan genelgeyle, pazar ve market gibi sosyal alanlarda maske takma zorunluluğu getirilmişti.

Maske fiyatları, talep patlaması nedeniyle fahiş fiyatlarla piyasada satılırken, Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın ortak çalışması ile vatandaşlara ücretsiz maske verilecek.

HAFTADA 1 PAKET

PTT'nin online alışveriş sistemi ePTTAVM üzerinden yapılacak başvurular ile haftada 1 paket (5 adet) maske ücretsiz olarak vatandaşların adreslerine teslim edilecek.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BULUNANLAR FAYDALANAMAYACAK

Sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altındaki vatandaşlar, ücretsiz maske dağıtımından faydalanamayacak

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

İletişim Başkanı Altun: '20-65 yaş arası vatandaşlarımıza maske dağıtılacaktır'

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 20-65 yaş arası vatandaşlara maske dağıtılacağını duyurdu.

İletişim Başkanı Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdogan'ın talimatıyla, Sağlık ve Ulaştırma Altyapı Bakanlığı'nın koordinasyonunda 20-65 yaş arası vatandaşlarımıza maske dağıtılacaktır. https://maske.epttavm.com adresindeki formu dolduran her vatandaşımızın evine haftada 5 adet maske teslim edilecektir” dedi.

Buraya tıklayarak ePTTAVM üzerinden maske başvurusu yapabilirsiniz.

Yorumlar (2)

  • - MASKE

    Maske rumuzlu şahıs senin gibi nankör pislikler takmasin maske, zaten kanser gibi kendi devletine hasetlik hastalığı sarmış korona etki etmez sizin gibi insanlık dışı adi et parçalarına. Araştırılsa ya fetöcüsün ya da başka halt

  • - maske

    maske dağıtmak şimdimi aklınıza geldi? enfekte olan oldu. uzmanlar kuluçka dönemi neredeyse bitecek diyor. halkın sağlığını, iyiliğini düşündükleri falan yok. dertleri siyasi ve maddi çıkar sağlamama amaçlı gösteriş yapmak. dost düşman bizim hükümeti önlem almada, başarılı icraat yapmada görsün de takdir etsin. hadi hadi. kimse bu numaraları yemiyor.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER