Dünya
  • 20.3.2021 01:13

Putin Biden'a canlı yayında tartışma teklifinde bulundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kendisine katil diyen ABD Başkanı Joe Biden'a canlı yayında tartışma teklifinde bulundu.

 ABD Başkanı Joe Biden'ın "katilsin" dediği Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le  yaşanan gerilim sonrası karşılıklık açıklamalra bir yenisi daha eklendi.

PESKOV: "EN KÖTÜSÜNE HAZIRIZ"

Rusya’da Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, basın mensuplarının, ABD Başkanı Joe Biden’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yönelik ‘katil’ yorumunun ardından, ‘Dünya yeni bir soğuk savaşa mı hazırlanıyor?’ sorusuna, "En iyisini umuyoruz, ama ne kötüsüne hazırız" dedi.

 

Putin den Biden a: Canlı yayında tartışalım #1

 

PUTİN: "ŞARTIM ŞU Kİ CANLI YAYINDA YAPACAĞIZ"

Rus medyasına açıklamalarda bulunan Putin, ABD Başkanı Biden’ı canlı yayında tartışmaya çağırdı. Putin şu ifadelere yer verdi:

"Bunu pek fazla uzatmazdım, hafta sonu taygaya gitmek, biraz dinlenmek istiyorum, fakat bunu yarın ya da pazartesi yapmaya hazırım. ABD tarafı için uygun herhangi bir zaman bunu yapmaya hazırız. Daha şimdiden Dışişleri Bakanlığı’na ilgili talimatı vereceğim. Başkan Biden'ı tartışmamıza devam etmek için davet etmek istiyorum. Ancak şartım şu ki bunu canlı yayında yapacağız. Herhangi bir erteleme olmaksızın, doğrudan açık, bir tartışmada olacak. Rusya halkı, ABD halkı ve diğer birçok ülke bu konuyla ilgileniyor gibi görünüyor."

İLGİLİ HABERLER