Spor
  • 28.8.2009 17:21

RAKİPLERİ G.SARAY İÇİN NE DEDİ?

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, UEFA Avrupa Ligi’nde başarılı olacaklarına inandığını belirterek, "Çok iyi bir kadromuz var, iddialıyız. Amaca giden yolda, karşımızda kim olursa olsun yenmek, gruptan çıkmak zorundayız" dedi.

UEFA Avrupa Ligi’nde, (F) Grubu’nda Romanya’nın Dinamo Bükreş, Yunanistan’ın Panathinaikos ve Avusturya’nın Sturm Graz takımlarıyla eşleşen sarı-kırmızılıların gruptaki şansını değerlendiren Sezgin, fikstürün de kendileri için gayet iyi olduğunu ve başarı elde edeceklerine inandığını söyledi.

Sezgin, "Hiçbir rakibi küçümsememek futbolun bir gerçeği. Bu bilinçle, yolun sonuna kadar gitmek istiyoruz. Fikstür bence gayet iyi. İlk maçımızı Dinamo Bükreş ile 17 Eylül’de Ali Sami Yen’de yapacağız. Sonra Panathinaikos deplasmanı var. Sturm Graz’la önce İstanbul’da, ardından deplasmanda karşılaşacağız. Dinamo Bükreş deplasmanından sonra İstanbul’da Panathinaikos maçıyla grup maçlarını tamamlayacağız. Fikstür son derece iyi düzenlenmiş. Bu kadronun başarılı olacağına inancımız tam" diye konuştu.

Galatasaray’ın, Ankaraspor deplasman maçına da değinen Adnan Sezgin, kendileri için önemli bir karşılaşma olduğunu ve başarılı bir sonuçla dönerek galibiyet serisini sürdürmek istediklerini kaydetti.

Bu maçın ardından, milli maç için lige ara verileceğini hatırlatan Sezgin, bu arada sakat oyuncuların da düzelmesini umduklarını, ancak Beşiktaş maçı öncesi milli takımdan dönecek çok sayıda oyuncularının bulunduğunu ve bunun yaratacağı dezavantajları nasıl ortadan kaldırabilecekleri konusunda arayış içinde olduklarını dile getirdi.

STURM GRAZ: ŞANSLAR EŞİT

UEFA Avrupa Ligi'ndeki temsilcilerimizden Galatasaray'ın rakiplerinden Avusturya'nın SK Sturm Graz takımı, eşleşmelerle ilgili ilk yorumu yaptı.

kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şansların eşit olduğu savunuldu. Kulüp, "Galatasaray, UEFA şampiyonu olmuş bir ekip. Ancak bizim son haftalardaki yükselişimiz ve 100. yıl kutlamalarının verdiği moral şansları eşitliyor" dedi.

Panathinaikos, Galatasaray ve kendilerinin eşit şanslara sahip olduğu vurgulanan yorumda, Dinamo Bükreş takımının şansının az olduğu ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER