Asayiş
  • 30.6.2014 11:12

'Ramazan olması faciayı önledi'

İZMİR'in Karabağlar İlçesi'nde, freni patlayan ev taşıma amaçlı asansörlü kamyon sokaktaki iki otomobil ve üç evin balkon duvarına çarparak durabildi. Kaza sonrasında sokak savaş alanına dönerken, yaralanan kamyon şöforüne mahalle sakinleri tepki gösterdi.


Kaza, akşam saat 21.30 sıralarında 3078 sokakta meydana geldi. Sinan Hercan (33) yönetimindeki 07 HEK 32 plakalı ev taşıma amaçlı asansörlü kamyonun 3073 sokak üzerinde freni patladı. Kamyonu durduramayan Hercan, direksiyonu kırarak 3078 sokağa döndü. Sokakta bulunan iki otomobile çarpan kamyon daha sonra üç evin balkon duvarına çarparak yıktı. Kamyon, bir evin önündeki duvarı parçalayıp penceresine çarparak durabildi. Kazada kamyon şöforü Sinan Hercan yaralandı. Gürültüyü duyarak evlerinden çıkan mahalle sakinleri durumu sağlık ve polis ekiplerine bildiridi. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri Hercan'a müdahele ederken, mahalle sakinleri sürücüye tepki gösterdi. Sağlık ekipleri tarafından ambulansla Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Sinan Hercan'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.


"RAMAZAN OLMASI FACİAYI ÖNLEDİ"


Kazayı gören mahalle sakini Yaşar Nuri Karacık, olay anında kaldırımda oturduğunu belirterek, "İftarımı yaptıktan sonra dışarı çıkarak kaldırıma oturdum. Bir kamyonun korna çalarak ve otomobillere çarparak sokaktan aşağıya doğru geldiğini gördüm. Çocuklarımı ve eşimi kenara çektim. Kamyon çok süratliydi. Durabilmek için evlerin bahçe duvarlarına çarptı. Son olarak bir evin pencerisine çarparak durabildi. Normalde çocuklarımız bu saatlerde sokakta olur ama Ramazan nedeniyle iftar saati olduğu için sokakta kimse yoktu. Kazanın bu saate olması büyük bir faciayı önledi" dedi.


Kamyonun penceresine çarparak durduğu ev sahibi Necdet Görür (52) ise "Evde iftarımızı yaptıktan sonra çay içiyorduk. Büyük bir gürültü duyduk. Dışarı çıktığımızda kamyonu gördük. Evlerin bahçe duvarlarına yıkmış, demir korkuluğa çarparak durmuş. Kazayı ucuz altattık" diye konuştu.


Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

İLGİLİ HABERLER