Gündem
  • 29.5.2022 11:59

Rasim Ozan Kütahyalı: Devlet büyükleri "Koç Ailesi, otellerini teröristlerin karargahı yaptı" dememi istedi

Rasim Ozan Kütahyalı: Devlet büyükleri "Gezi'de Koç Ailesi, otellerini teröristlerin karargahı yaptı" dememi istedi

Rasim Ozan Kütahyalı, geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile canlı yayında tartışmış ve Ali Koç, çok ağır ifadelerle ROK'u adeta ekrana gömmüştü. Kütahyalı, "Devlet’in üst düzey yetkilileri yayın sırasında kendisine mesaj atarak, 'Gezi'de 'Koç Ailesi, otellerini teröristlerin karargahı yaptı" dememi istediler. Ama ben demedim" iddiasında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Beyaz TV'de Derin Futbol programına konuk olan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'la 'FETÖ' tartışması yaşayan Rasim Ozan Kütahyalı, “Gezi kalkışmasında Koç Ailesi, otellerini teröristlerin karargâhı yaptı” demesinin istendiğini iddia etti.

Kütahyalı, Gezi eylemleri sırasında kendisine Koç ailesi ile ilgili mesajlar geldiğini ifade ederek "Devletin üst düzey yetkililerinden bana yayın esnasında gelen mesajları Koç Ailesi’nin de bizim ailenin de çok iyi tanıdığı Aydın Doğan’a göstermeye hazırım" dedi.

Daha önce katıldığı 'Ne Var Ne Yok" programında söylediği "Devletin hafızasında “o” oteli teröristlerin karargahı yaptığınız algısı var" sözlerini paylaşan Kütahyalı, paylaşımına şu notu ekledi:

Devleti değil kalbimin sesini dinledim!
“Devletin üst düzey yetkililerinden bana yayın esnasında gelen mesajları Koç Ailesi’nin de, bizim ailenin de çok iyi tanıdığı Aydın Doğan’a göstermeye hazırım. Aydın Bey yeddiemin olsun. 'Gezi kalkışmasında Koç Ailesi, otellerini teröristlerin karargahı yaptı' demem istendi mi? Devletin hangi üst düzey yetkililerinden bu telkin mesajlarının geldiğini bilseler Rahmi Koç’un da Ömer Koç’un da suratı bembeyaz olur. Ailenin haşarı çocuğu Ali Koç’un suratı ne olur bilemem. Ben buna rağmen DEVLET’i değil kalbimin sesini dinledim ve o sözleri söylemedim…”

İLGİLİ HABERLER