Dünya
  • 29.4.2013 22:22

Rekor denerken böyle canından oldu

Hindistan’da rekor denemesi üzücü bir olayla sonuçlandı.

Hintli ünlü dublör Sailendra Nath Roy, saçlarından asılı olarak bir ip ile nehri geçmede dünya rekoru kırmaya çalıştı.

Hintli Guinnes rekotmeni Sailendra Nath Roy´un, binlerce kişinin gözü önünde saçından asılı olduğu telle kayarak nehri geçme denemesi korkunç bir ölümle bitti.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre 50 yaşındaki rekortmenin çelik halata bağlı olarak nehri geçeceği saçı tekerlekli mekanizma arasına sıkıştı. Yerden 3 bin metre yükseklikte saçından asılı kalan talihsiz adam 25 dakika boyunca atkuyruğunu sıkıştığı yerden çıkarmak için mücadele etti. Bir süre sonra hareketsiz kalan Nath Roy´un önce bayıldığı sanıldı. Kurtarma ekiplerinin bir saatte sıkıştığı yerden kurtardığı Roy´un öldüğü anlaşıldı.

Hintli dublör, Darjeeling eyaletindeki Teesta Nehri´nin üzerinde atkuyruğu saçını bağladığı telle geçme girişimi sırasında binlerce kişinin gözleri önünde yaşanan korkunç kazada önce hayatta kalma mücadelesi verdi, sonra kalbine yenildi.

Eski rekortmenin kalp krizden öldüğü ortaya çıktı. Sailendra Nath Roy geçen atkuyruğuyla 42 tonluk treni 2.5 metre çekerek Guinness Rekorlar Kitabı´na adını yazdırmıştı. 2011´de de saçlarıyla yine çelik halatla 9 metre yükseklikten kayarak rekor kırmıştı.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

 

İLGİLİ HABERLER