Spor
  • 21.9.2020 23:41

Rıdvan Dilmen çarpıcı açıklamalarda bulundu

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, FETÖ bağlantısı olduğunu iddia ettiği birçok ismi canlı yayında açıkladı.

Eski futbolcu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, NTV canlı yayınında dün akşam isim isim kimler vatan haini kimler vatan sevdalısı açıklayacağım demişti.

Dilmen bu akşam canlı yayında birçok isim hakkında iddialarda bulundu.

"BU YIL TUHAF BİR DURUM OLDU"

İsim isim açıklayan Dilmen, "Bu yıl tuhaf bir durum oldu. Serdar Tatlı diye eski hakem, daha önce MHK başkan yardımcılığı yapmış, benim de yakinen tanıdığım ve sevdiğim bir arkadaş MHK başkanlığına geldi.

Ne olduysa, bir şey oldu. Ne oldu? Daha ilk hafta maçı oynandı. Hatta başlamadan önce başladı. 'Lig dizayn ediliyor', 'Ali Koç - Rıdvan Dilmen sezonu', Levent Tüzemen, 'Eskiden ölenlere verilirdi, şimdi yaşarken Rıdvan Dilmen sezonu yapalım' gibi gibi. İlk hafta bitti, geçen yıl 34. hafta boyunca hakem rezaletleri anlattılar. Yerle bir ettiler. Erman Hoca ve Ahmet Hoca dahil.

Zekeriya Alp, hakemler, kurullar derken bitti. Bir tane MHK Başkanı geldi. Diyelim ki ben getirdim. Daha maçlar başladı ya.

Ne yaptı bu arkadaş! Hakemlik kariyerinde oyuncu olarak onun yönettiği maçta oynayanlar veya teknik adamlar, bu eleştiriyi yapanların (Serdar Tatlı) 'Adam değil' deme şansları var mı? Düzgün bir arkadaştır. Kimseyi de tanımam. Hayatımda 1 kere konuştuğum kimse yok komitede.

"MANİPÜLE EDİYORLAR"

Ne oldu ağabey! Hani lig dizayn ediliyordu. Zekeriya Alp hiç demediniz. Yusuf Hoca, Sabri Çelik geldi. Dizayn nasıl olur anlatacağım. Beni rahat bırakın dedim.

Ben bir sürü rahatsızlık yaşadım, benimle uğraşmayın dedim. Türkiye'de 10 tane futbol adamı varsa, biri de benimdir. Benim fikrim alınabilir.  Oğuz Çetin'i TFF'ye ben almışım.

Şenol Güneş, Fatih Terim, Tolunay Kafkas'ı kim aldı? Oğuz Çetin ve Rüştü Reçber de 100'den fazla milli olmuştur bu arada. Böylesine insanları halka karşı, tribünlere karşı manipüle ediyorlar.

"TEMİZ ELLER OPERASYONU LAZIM"

Türkiye'de bu, bugünlük konu değil. Kendi arı kovanlarına biri çomak sokmuş gibi düşündüler. Hafife alınacak bir konu değil bu. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kesinlikle ve kesinlikle 'Temiz Eller' gibi operasyon yapması lazım. İstanbul Başsavcılığı ve Adalet Bakanlığı'nın hepimizi, federasyonu, hakemler, temsilciler, gazetecilerin GBT'den geçirilmesi lazım. Maliye'nin ben de dahil bütün bu gazetecilerin girilmesi lazım. Nasıl vatandaşlardan vergi alınıyorsa, alınması lazım.

"BENİ TFF BAŞKANI YAPACAKLARMIŞ YAPIN"

Bu yapılanma nasıl oldu. Bu arkadaşların benim için yaptığı kampanyaların tweetlerini bir koyalım. (İbrahim Seten'in tweeti üzerine) Ben 6 senedir Fenerbahçeliyim, Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu konuşmadım. 'Sonra ağlamasın kimse' falan.

Selçuk Dereli de var da, o siyaset yapıyor. (İbrahim Seten'in bir diğer tweeti) Ali Koç artı bir kısım siyaset desteğiyle Ferit Bey'i başkan yaptırmak istiyormuş. TFF başkanvekillerinden Mehmet Baykan'ı Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü Mehmet Aslan arıyor.

Diyor ki, 'Siz, Rıdvan Dilmen ve Ferit Şahenk, TFF başkanlığı için yemek yemişsiniz.' Sen niye ararsın ya, nedir maksadın! Ferit Bey ile Mehmet Baykan Bey yemek yememiştir.

Sen kaç senedir böyle işler yaptığın için mi oluyor bu. Diyelim ki yemek yedik. Neden yaptığınızı da anlatacağım. (İbrahim Seten'in bir diğer tweeti) Beni TFF başkanı yapacaklarmış, yapın.

 

Rıdvan Dilmen canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu #2

"ERMAN TOROĞLU'DAN ÖZÜR BEKLİYORUM"

(İbrahim Seten'in diğer tweeti) Fenerbahçe'ye 2 penaltı verildi ya Rize'de, 'Kumpas' ve 'Çete' lafları. (İbrahim Seten'in bir diğer tweeti) Ancak şeytanın dediği olurmuş, şeytan da ben. Erman Toroğlu ve A Spor yöneticilerinden özür bekliyorum. Bir daha da bu konuyu açmıyorum. Benim ismim Rıdvan Dilmen.

Rıdvan Dilmen canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu #3

"ÇAKMA HESAP KULLANIYORLAR"

(Selçuk Dereli'nin tweeti) Bu arkadaş siyaset yapıyor. Serdar Tatlı'yı MHK başkanı yapmak istiyormuşum. Tweetinde 'Ağabeyler' diyerek Mustafa Erdoğan ve Recep Tayyip Erdoğan'ı kastediyor. Fakat, bu olmadı. Dublör kullanıp çakma hesaplar kullanıyorlar. Alakası olmayan.

"GAZETEN VE SEN DE ÖZÜR DİLEYECEKSİN"

(Levent Tüzemen'in tweeti) Serdar Tatlı ne yapmış arkadaş. Ne yaptı size Serdar Tatlı. 1 haftada ne olmuş. Ne kötülük yaptı. Hani 20. hafta olur, acayip acayip işler olur. Levent Tüzemen, üslubun yanlış. Senle de problemim yok. Yıllardır tanışırım. Maçtan 1 gün sonra Galatasaray penaltı kazandı. Yorumum aynı oldu. Peki Levent Tüzemen sezonu mu diyeyim. Yakışır mı bana.  Gazeten ve sen de özür dileyeceksin. Dilemezsin, senin tercihindir.

"AVUKATLARINIZ DİKKATLE İZLİYORDUR"

(İbrahim Seten'in tweeti) Şimdi nereye geleceğim. Bu arkadaşlar, acaba niye yapıyorlar dedim. Devamlı yapıyorlar da doymuyorlar. Uyarayım siz dedim, 1-2-3! İstanbul Adlşiyesi şurada. Avukatlarınız dikkatle izliyordur.

Tembihlemişsinizd.r Beni mahkemeye de verebilirsiniz. 2010 yılında, bir gün Ahmet Çakar gece 1.5 'ta beni aradı. Ahmet Hoca da yaşıyor. 'Ya Rıdvan, gel bir çorba içelim' dedi. Tamam dedim.

Mecidiyeköy'de bir çorbacı. Serhat Ulueren, Ersin Düzen var. KanalTürk'te program yapıyorlar. 'Rıdvan Hocam, senle ilgili şike dosyası varmış' dedi. 'Deli misiniz hocam, kafayı mı yediniz ne şikesi. Ben böyle bir ahlaksızlık yapar mıyım.

Ailemi satarım, maç satmam. Ağır da konuşuyorum, tövbe' dedim. Namustur futbol dedim ya. Tabii falan dedi. Mahmut Özgener başkan. Şansal Büyüka'nın yanında gördüm. Sorma Rıdvan dedi, senle ilgili bir dosya dolaştırıyorlar dedi. Mahmut Özgener, biz soruşturuyoruz dedi. Bochum dosyası. Rıdvan Hoca'nın tek kelime ismi yok dedi. İbrahim Seten ve onun yandaşı var, Gökmen Özdemir.

Vatan Gazetesine girebilirler. 1 sayfa boyunca FETÖcülerin sahte tapeleri var ya, böyle bir şey. Ben o gün Fetö Metö cemaat bilmem. Yazmışlar, şike mike. Kalp krizi geçirdim. Zor gittim hastaneye. Sabah dedim, NTV yayınında gideceğim kendimi ihbar edeceğim. Sarıyer Savcısına gittim. Deli misiniz hocam, biz sizi akşamları izliyoruz dedi.

Gitsene kardeşim dedi. TV'lerde vardır. Geldi dosya, alakam falan yok. Ben de mahkemeye verdim. Hukuki hakkım. Hespi benden tek tek özür diledi.

"AT LEKEYİ DURSUN"

Bir tane yancı vardı, istihbaratçı gibi dolaşan bir FETÖ'cü, bunlara bu belgeleri vermiş. Yalvardı mahkemede. İbrahim de yalvardı, yancıları da yalvardı.

Özür dilerim dedi. Yaşıyor, dilemedim desin. Sonra bir sürü suçlandım, boşver dedim. Ne yapalım dedim. Ahmet Çakar bana iftira attı demiyorum. Fakat, stratejiye bak. O yıllarda Kanaltürk FETÖ'den yargılanan ve kaçan Akın İpek'e aitti. Tuncay Özkan'dan almışlardı.

Aklıma hemen Taraf falan geldi. Taraf gazetesi ne yapıyordu, garibim Balyoz'dan yatan o askerlerimizi canlarını yaktı. Mehmet Baransu aracılığıyla servis yapıyorlardı, tartıştırıyorlardı.

10 senedir futbolda da böyle oluyordu. Büyük şike operasyonu daha yok. O gün Vatan'da yazdı. Akşam hocalar TV'de 3 saat yediler.  Serhat Ulueren, Sinan Engin, Ahmet Çakar 'Ben tanıdım Rıdvan yapmaz' falan. At lekeyi dursun. Hamdolsun alnımız açık.

"İBRAHİM SETEN FENERBAHÇE KÜME DÜŞÜRÜLSÜN DİYE GÖRÜŞMELERE BAŞLADI"

Medya ayağı, FETÖ ayağı. Bunda bir iş var dedim. 2011 oldu sonra. O büyük şike operasyonu. Şike operasyonundan sonra bu İbrahim Seten, görüşmelere başladı 'Küme düşürülsün Fenerbahçe' diye.

Bunu da inkar etmiyor zaten. Sanane. Ya sanane! Sen yetkili misin, polis misin, savcı mısın. O ara bir ton polis savcı çıktı ortaya. O zaman hakaret eden, kutladılar kaçak savcıları, cezaevindeki savcıları. Zaman öyle bir geçti ki, o mahkeme kapandı, adalet tecelli etti.

Sayın Cumhurbaşkanının FETÖ ile mücadelesine milletimiz katıldı. Fenerbahçe de dik durdu. Fakat, diyorlar ki atlattı. Ne atlattı Fenerbahçe ya. 10 sene geri götürdü Fenerbahçe'yi, hala toparlayamadı.

"SADECE FENERBAHÇE DEĞİL TÜRKİYE'NİN FUTBOL MARKASINI DÜŞÜNMEK LAZIM"

Sadece Fenerbahçe değil, tüm Türkiye'nin futbol markasını düşünmek lazım. FETÖ operasyon yaptı. Ondan önce de MİT krizi vardı. Şimdi cezaevinde olan FETÖ'cü, vatan haini Saadettin diye bir savcı, Hakan Bey'i tutuklamak istedi, Sayın Cumhurbaşkanı ameliyata gitmeden önce onu oraya teslim etmedi. Halletti bunu. Bir örgüt var. Bunun bir de medya ayağı var, o zamanki adı Taraf. Sonra Allah Allah dedim. Bu kadar insanların Fenerbahçe aleyhine çabası, Fenerbahçe'nin düşmesi medyanın niye iyiliğine olsun dedim." Açıklamalarında bulundu.

 

İLGİLİ HABERLER