Spor
  • 6.7.2020 01:02

Rıdvan Dilmen çok sert çıktı: Maçta hakem yok!..

Süper Lig'İn 30. haftasında zirvedeki düğümü çözecek mücadelelerden birisi Trabzonspor ve Galatasaray arasında gerçekleşti. İlk yarısı 1-0 Trabzonspor'un üstünlüğüyle sona ererken, Rıdvan dilmen maçın hakemi Cüney Çakır ve VAR hakemi Ali Palabıyık'a ağır eleştiri yöneltti. Kırmızı kart, VAR kararları ve penaltı kararını değerlendiren Rıdvan Dilmen, "Hakemi konuşamam çünkü maçta hakem yok." yorumunda bulundu.

Süper Lig'İn 30. haftası derbiye sahne oldu. Galatasaray ve Trabzonspor'un İstanbul'da karşı karşıya geldiği mücadelenin ilk yarısı 1-0 Karadeniz ekibinin galibiyetiyle sona erirken, Rıdvan Dilmen maçın hakemlerine ağır eleştiri yöneltti. Dilmen, "Ben hakem yorumu yapmayacağım. Maçta hakem yok çünkü. İki tane ciddi karar var gözünün önünde olmasına rağmen karar veremedi. Hakem yok maçta." sözlerini ifade etti.

 

 

Rıdvan Dilmen'den çok ağır eleştiri geldi!

Trabzonspor, deplasmanda Galatasaray'ı 3-1'lik skorla mağlup ederek zirve yarışındaki takibini sürdürdü. Karşılaşmanın hakemi Cüneyt Çakır ve VAR hakemi Ali Palabıyık'a yönelik eleştiriler yükselirken, NTV'de konuşan yorumcu Rıdvan Dilmen çok ağır eleştirilerde bulundu. Dilmen, "Türk hakemliğinin bu sene kara yılıdır." ifadesini kullandı.

Galatasaray evinde konuk ettiği Trabzonspor'a 3-1 mağlup olarak şampiyonluk yarışından iyice koptu. Maçın ardından NTV'de yayınlanan %100 Futbol programında konuşan Rıdvan Dilmen, "Türk hakemliğinin bu sene kara yılıdır. Bu maçla ilgili konuşmuyorum, genel anlamda konuşuyorum." yorumunu kaydetti.

İLGİLİ HABERLER