Spor
  • 17.7.2009 00:14

RİJKAARD MAÇTAN SONRA NELER SÖYLEDİ?

Tobol ile deplasmanda 1-1 berabere kalan Galatasaray'da, teknik direktör Frank Rijkaard, elde ettikleri sonucun kötü olmadığını söyledi. Rijkaard, henüz tam olarak hazır olmamaları nedeniyle Baros ile Arda'yı 90 dakika oynatamadığını ve genç oyunculara ağırlık verdiğini de söyledi. Bu arada toplantı sonrası Kazak gazetecilerin Rijkaard'dan imza istemeleri Türk gazeteciler tarafından şaşkınlıkla izlendi...

Karşılaşmanın ardıdan düzenlenen basın toplantısında konuşan Frank Rijkaard, ilk resmi maçlarına çıktıklarına da dikkati çekerek, ''Herşeye karşın iyi oynadığımızı düşünüyorum. Savaşmak zorunda olduğumuz bir maçtı ve beraberliğin kötü bir sonuç olduğunu düşünmüyorum. En azından evimize avantajlı gidiyoruz'' dedi.

Tobol ile zor bir maç yapacaklarını bildiklerini aktaran Hollandalı çalıştırıcı, şunları kaydetti: ''Rakibimiz çok organize bir takım ve bugün de iyi oynadılar. İyi forvetleri var. Liglerinde de uzun bir dönemi geride bıraktıkları için bizden daha hazır durumdalardı. Bizim için erken yediğimiz gol dezavantaj oldu. Rakibimizin de kendisine olan güveni arttı. Genel itibarıyla da karşılaşma zor geçti. Bu sonucu kendi evimizde telafi edebileceğimizi düşünüyorum''

"GENÇLERİN YARDIMINA İHTİYACIMIZ VARDI"
Rijkaard, henüz tam olarak hazır olmamaları nedeniyle Baros ile Arda'yı 90 dakika oynatamadığını ve genç oyunculara ağırlık verdiğini de söyledi. Takımı, gençlerin ağırlıkta olduğu bir biçimde oluşturmasının ve Arda ile Baros'u da 90 dakika oynatmasının bir risk olacağını dile getiren Hollandalı teknik adam, ''Bugün gençlerimizin yardımına ihtiyacımız vardı. İyi oynadığımızı düşünüyorum'' diye konuştu.

Rakip ekipte en fazla dikkatini çeken oyuncunun sorulması üzerine, Tobol'u bireysel olarak değil takım olarak değerlendirmek gerektiğini vurgulayan Rijkaard, ''Takım olarak iyi oynuyorlar. Bir kişi seçmek anlamsız olur'' dedi.

İMZA İSTEYEN GAZETECİLER!!!
Toplantı sonrasında Kazak gazetecilerin, Rijkaard'dan imza alabilmek için birbirleriyle yarışmaları dikkati çekti. Galatasaray, maçın ardından İstanbul'a dönmek üzere havalimanına hareket etti.

KAZAK CEPHESİ
Tobol Teknik Direktörü Dimitri Ogai de Galatasaray karşısında sahaya istedikleri futbolu oynamak için çıktıklarını bildirdi. Ogai, açıklamasında, ''Biz sahaya oynamak için çıktık. İstanbul'a da kazanmak için gideceğiz. Karşımızdaki rakip güçlü ama biz elimizden geldiğini burada yaptığımız gibi orada da yapacağız'' diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER