Spor
  • 30.7.2009 00:00

RİJKAARD'DAN MACCABİ'YE FARKLI 11...

UEFA Avrupa Ligi 3. eleme turunda İsrail ekibi Maccabi Netanya'ya karşı ilk maçın kolay geçmeyeceğini belirtirken maça yeni bir 11'le çıkacağı mesajını verdi.

Karşılaşmanın oynanacağı Bloomfield Stadı'nda basın toplantısı düzenleyen Rijkaard, yalnızca Abdul Kader Keita'nın fiyatının dahi tüm Maccabi Netanya takımının fiyatının çok üzerinde bulunduğunun hatırlatılması üzerine, bunun yalnızca kağıt üzerinde olduğunu kaydetti.

Galatasaray'ın kesinlikle büyük bir takım olduğunu vurgulayan Hollandalı çalıştırıcı, ''Geçmişe baktığımız zaman, bu tip maçların hep zor geçtiğini görürüz. Küçük takımlar, büyük rakiplere karşı oynadıklarında daha fazla hırslanıp, motive olurlar. Maccabi Netanya karşısında iyi bir sonuç alabilmek için kendimizi hazırlamalıyız. Bunu da başaracağımızı düşünüyorum. Önemli olan, deplasmanda iyi bir sonuç alarak evimize dönmek'' diye konuştu.

Tel Aviv'deki sıcak ve nemli havayla ilgili olarak, bu konuda yapabilecekleri bir şey bulunmadığını belirterek, ''Hava güneşli olacak ama umarım güzel bir maç olur'' diyen Rijkaard, rakipleri hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğu şeklindeki bir soruya ise ''Bazı maçlarının görüntülerini seyrettim'' yanıtını verdi

-''BU MAÇTA TECRÜBELİ İSİMLERİ GÖREBİLİRİZ''-

FC Tobol maçının aksine, tam kadroya yakın bir ekiple İsrail'e gelmeleri nedeniyle, bazı oyuncuları ilk kez görme fırsatı olup olmayacağının sorulması üzerine Rijkaard, ''Ne olacağını kimse bilemez, ama getirilen futbolcuların oynama şansları vardır. FC Tobol maçında hazır olmayan oyuncuların, antrenmanlarda maksimum seviyeye gelmeleri için uğraştık. Bu maçta onları sahada görebiliriz'' şeklinde konuştu.

Rijkaard, İsrail kulüp takımlarıyla ilgili olarak çok fazla bilgi sahibi olmadıklarını, ancak milli takım bazında çok iyi maçlar çıkarttıklarını ifade etti.

Diğer yandan, FC Tobol maçı sonrası bazı eleştirilerin yapıldığının sorulması üzerine de Rijkaard, ''Bu tip eleştiriler mutlaka olacak ama sezonun henüz başındayız. Bu işi yapıyorsanız, eleştiriye de hazır olmalısınız'' diyerek sözlerini tamamladı.

İLGİLİ HABERLER