Spor
  • 23.7.2019 21:17

Rodrigues'in Fenerbahçe'ye maliyeti 13 milyon ero

Fenerbahçe iki sene sonra toplam 5 milyon euro karşılığında zorunlu satın alma karşılığı kiraladığı Rodrigues'e ayrıca servet ödeyecek. Rodrigues'e Fenerbahçe'nin açıkladığının aksine yıllık 2 milyon euro değil, Al İttihad'dan aldığı yıllık 4 milyon euro ödenecek.
Sonuçta Rodrigues'in Fenerbahçe'ye 2 yıllık maliyeti 13 milyon euro olacak

İşte Rodrigues transferinin maliyeti! Her yıl...

Al İttihad’tan Rodrigues transferi için açıklama geldi: Fenerbahçe her yıl 2.5 milyon euro kiralama bedeli verecek. Yıllık maaşın tamamını da Fenerbahçe e’den.

Fenerbahçe'nin Rodrigues’i bedelsiz kiraladığı şeklindeki açıklama Al İttihad Kulübü’ne yönelik Suudi Arabistan’da soruşturma açılmasına neden olmuştu.

Spor Genel Otoritesi Başkanı Prens Abdülaziz bin Türki El Faysal, Al İttihad yönetiminden bu konuyla ilgili açıklama beklediğini ileten bir mektup yazdı. Al Faysal’ın mektubuna Rodrigues’in eski başkanı Anamar bin Abdullah Al-Haili’den cevap geldi. Al Haili, Rodrigues’in sezonluk 2.5 milyon euro kiralama bedeliyle Fenerbahçe’ye verildiğini ve ücretin 2 sezon sonunda ‘Zorunlu satın alma opsiyonu’ olarak Fenerbahçe tarafından ödeneceğini bildirdi. Ayrıca oyuncunun sezonluk ücretinin yüzde 60’ının Al İttihad tarafından ödeneceği iddialarını da yalanlayan Al Haili, “Tüm ücreti F.Bahçe ödeyecek” dedi. (Akşam)

 

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER