Dünya
  • 6.4.2017 17:26

Rusya'da bir patlama daha

Rusya'dan bir patlama haberi daha geldi. 3 gün önce 14 kişinin yaşamını kaybettiği terör saldırısıyla sarsılan Rusya'da yeni bir patlama yaşandı.

Rusya'nın St. Petersburg kentinde şiddetli bir patlama oldu. Reuters'in haberine göre patlamada ölen ve yaralanan olmadı, ancak bir duvarın yıkılması nedeniyle bazı araçlarda maddi hasar oluştu.

Rus polisi patlamanın yaşandığı bölgede saatler önce patlayıcı bulmuştu. Polis sözkonusu daireye baskın düzenlemiş ve bulunan patlayıcıyı etkisiz hale getirmişti. Tanıklar, söz konusu daireden üç kişinin kelepçelenerek çıkarıldığını söylemişti.

Apartmanda bomba bulunmuştu!

Rusya'nın St Petersburg şehrinde 3 gün önce metroda gerçekleşen terör saldırısının ardından şimdi de bir apartmanda bomba bulundu. Sabah saatlerinde de Rostov-na-Donu şehrinde patlama gerçekleşmiş, bir kişi yaralanmıştı.

t. Petersburg Belediyesi Nevskiy Bölge İdaresi Başkanı Konstantin Serov, Petersburg’da bir apartmanda bombanın bulunduğunu açıkladı. Serov, TASS’a yaptığı konuşmada “Bomba bulundu ve etkisiz hale getirildi.

Tehlike şu an söz konusu olamaz. Apartmanın 1-7. katlarında oturanlara binaya dönme izni verildi. 8. ve 9. katlarında ise soruşturma heyeti hala çalışmalar yapıyor” dedi.

 

 

 

İLGİLİ HABERLER