Dünya
  • 26.5.2020 22:03

Rusya'dan bir alçaklık daha!.. Eğitip hafter'e yolladılar

Rusyarın ne kadar iki yüzlü oldukları ve ne kadar arkadan iş çeviren güvenilmez bir millet olduğu Libya meselesiyle bir kez daha gözler önüne serildi.
Sözde çekiyoruz numarası yaptıkları Rus paralı eskerlerinin yerine Suriye'den eğittikleri Suriyelileri yolladılar. Hafter'e destek vedmediklerini söyleyih Libya'ya en az 6 savaş uçağı yolladılar..

"Rusya Suriye'de eğittiği yüzlerce paralı askeri Libya'ya gönderdi"

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Rusya'nın Suriyeli savaşçıları eğitip Libya'ya 'paralı asker' olarak göndermeye başladığını açıkladı.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Rusya'nın Suriyeli savaşçıları eğitip Libya'ya "paralı asker" olarak göndermeye başladığını açıkladı. Sayılarının 450'yi bulduğunu belirten Gözlemevi, General Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu tarafında çatışan askerlerden birinin hayatını kaybettiğini ileri sürdü.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nin kaynaklarına göre paralı askerler bir Rus güvenlik şirketi tarafından Suriye'nin Rakka, Homs, Latakiye ve Hasaka şehirlerinden toplanarak eğitildi. Kaynaklar ayrıca diğer bir paralı asker grubunun da Hmeymim'deki Rusya'nın kontrolündeki bir askeri üste Libya'ya gönderilmeyi beklediğini belirtti.

Hafter güçleri tarafında konuşlanacak bu askerler için ödenecek aylık maaşın bin dolar olduğu ileri sürüldü.

 

İLGİLİ HABERLER