Dünya
 • 26.1.2020 23:59

S. Arabistan Kur’an-ı Kerim’deki tam 300 ayet’i kerimeyi değiştirdi

İslam’a resmen savaş açtı!.. Kur’an-ı Kerim’deki tam 300 ayet’i değiştirdi

İsrail’le yakınlaşıp Müslümanlara ve İslam’a savaş açan Suudi kraliyet ailesi şimdi de Kur’an-ı Kerim’i tahrif etmeye başladı. Suudi Arabistan’a bağlı Kral Fehd Akademisince basılan Kur’an-ı Kerim’in İbranice Mealinden Peygamberimiz Hazreti Muhammed (sas)’in isminin silindiği ve 300 farklı hata yapıldığı bildirildi.

Ilımlı İslam adı altında ülkeyi laikleştirmeye çalışan Suudi Arabistan yönetimi, şimdi de Kur’an-ı Kerim’i tahrif etmeye soyundu. Suudi Arabistan Kraliyet Ailesine bağlı olarak dünya geneline dağıtılan Kur’an-ı Kerim’lerin tetkikini yapan Kral Fehd Akademisi’nin tam 300 farklı hatayı Kur’an-ı Kerim’in İbranice tercümesine yerleştirdiği ortaya çıktı.

Buna göre, Peygamberimiz Hazreti Muhammed (sas)’in ismi İbranice tercümeden çıkarılırken, Mescid-i Aksa ise ‘heykel’ olarak değiştirildi. Çevirisi Esad Nemir Basul tarafından yapılan İbranice mealdeki hataların Yahudilerin kutsal kitabı tahrif edilmiş Tevrat’a paralel olarak yapılması dikkat çekti. İsrail ile yakın ilişki içindeki Suudi Arabistan Kraliyet Sarayı’nın Kur’an-ı Kerim’i tahrif ederek İsrail’le daha fazla yakınlık kurmak istediği öğrenildi.

“Facia hatalar var!”

Şehab’ın haberine göre skandalı İsrail çalışmaları uzmanı Alaaddin Ahmed ortaya çıkardı. Ahmed, “Dünya genelinde Mushaf-ı Şerif’in basımından sorumlu Kral Fehd Akademisince tetkiki yapılan Kur’an-ı Kerim’in tercüme nüshaları İslam akidesine dokunan facia hatalar taşıyor” dedi. Ahmed, “İlk hata, daha ilk sayfada başlıyor ve Kur’an-ı Kerim, Kur’an-ı Mübeccel olarak tercüme edilmiş” diye konuştu.

İsra Suresi’nde ‘Mescid’i çıkarıp ‘Heykel’i eklediler

Buna göre, kursal kitabımızın İbranice tercümesinde İsra Suresi’nin 7’nci ayetinde geçen “(…) Daha önce girdikleri gibi yine mescide girsinler (…)” ifadesindeki mescid kelimesi yerine 'heykel' kelimesi kullanılmış. Kur’an-ı Kerim ayetindeki bu tahrifin, Siyonistlerin inancına paralellik arzetmesi ise dikkat çekti. Siyonistlere göre, Mescid’i Aksa’nın altında ‘Süleyman heykeli’ bulunuyor.

Mübarek Peygamberimizin ismini yazmadılar!

Suud’un İbranice Kur’an-ı Kerim tercümesinde Mübarek Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (sas) isminin de kitabın sonundaki ismi geçen peygamberler fihristine alınmadığı ortaya çıktı. Yine İsmail (as) peygamber’in de isminin geçtiği ayetten isminin çıkarıldığı öğrenildi.

Ayetleri farklı şekilde tercüme etmişler

Ahmed, ayrıca çok sayıda müteşabih ayetin anlaşılmaz bir şekilde farklı anlamlara gelecek şekilde tercüme edilmiş olduğunu belirtti. Toplamda İbranice mealde 300 hatanın yer aldığı ifade edildi.

 yeniakit.com.tr

Yorumlar (11)

 • - Davut

  Dedeleri koydu o mutesabih ayetleri, torunlari çıkartıyor, bu onların sorunu, bizi ilgilendiren hicbir tarafı yok. Kuran ve din ve peygamber onlara indi, biz türkler bu dine mensup olduk araplara mensup olmadık.

 • -

  Rabbimin himâyesindedir kitâbi mubin ne yaparsa yapsınlar ancak kendilerine yaparlar

 • - Seyfettin

  Değiştirme ifadesi kullanılan bir yerde hata kelimesi, olayı hafife almaktır. Değiştirme bilerek yapılan bir durum olup kasıt vardır. Hatada ise böyle bir durum söz konusu değildir.

 • -

  Satılmiş pislik iblis Allah’ın laneti üzerine olsun inşalllah

 • - Normal Insan

  Ben merak ediyorum çinliler ınsan boku da yiyormu bi onu göremedim de...

 • -

  Kuran-ı Kerim'deki bir ayeti bile değiştiremez. Tercümesi üzerinde oynamış tıklama alsın diye kendiniz gibi kepaze bir başlık atmışınız. Aptal editör.

 • - Murat S.

  "facia hatalar var" ifadesi hatalı bir açıklama çünkü bu değiştirmeler kasıtlı olarak yapılıyor.

 • - Zeki Akgül.

  Haberi akit yapmış. Tam bir sahtekar, tam bir provakatör. İnanmıyorum. Tamam suudiker şerefsiz ama akit camiasıda onlardan bin kat daha şerefsiz. 300 ayetten bahsediyor, hiç değilse anlamı değiştirilmiş üç beş ayet örneği verseydiniz.

 • - Gülcan

  Onlar hayal dünyasında yaşıyor. Gülüyorum bu haberlere . Allah tarafından korunan bir kitabı değil değiştirmek cesaret bile edemezler... Rabbim var. İnanmayın bu safsata haberlere . Olmayacak bir iş imkansız dediğimiz işte bu olayda ortaya çıkıyor.

 • - Arabacı

  Bunun takipçisi biz mı olacağız? Müslümanların en az %78'i kuran-ı Kerimi okumayı dahi bilmezlerin ne bekliyorsunuz Müslümanlardan? Bu işin takipçisi 1 Devletlerdir 2 ulemalardır, İslâm âlimleridir! Halifelik gelmelidir desek yine kıyameti koparırsınız irtica çağrıştırıyor diye. Kuran-ı Kerimin koruyucusu Allah CC.'dur.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER