Gündem
  • 13.6.2019 00:34

Saadet Partisi'de CHP'yi yalanladı

Necdet Gökçınar'dan CHP'ye yalanlama...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın Saadet Partisi İBB Adayı Necdet Gökçınar’ın İBB’de çalışan oğlunun işine son verildiği iddiasına, Gökçınar’dan yalanlama geldi. Gökçınar, Kılıçdaroğlu ve Tanalı’ın iddiası için, “Ekmeğiyle oynandı falan bunlar benim ifadelerim değil. Kimse kimsenin ekmeğiyle oynamıyor” dedi.

Mahmut Tanal’ın, Gökçınar’ın oğlunun İGDAŞ’taki işine son verildiği iddiasına İGDAŞ, Gökçınar’ın oğlunun hiçbir zaman İGDAŞ’ta çalışmadığını ve Gökçınar’ın avukat eşinin Avukatlık Hizmet Sözleşmesi’nin devam ettiğini ve R.E. Gökçınar isimli diğer oğlunun ise İBB’de memur olarak çalışmayı sürdürdüğünü açıkladı.

KEMAL KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu parti grup toplantısında yaptığı konuşmada, Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necdet Gökçınar'ın iki oğlunun işine son verildiğini iddia etti. Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada, “Saadet Partisi İstanbul Belediye Başkan Adayı. 2 oğlu var. Sen misin büyükşehir belediye başkan adayı olan. 2 oğlunun da işine son veriyorlar” ifadelerini kullanmıştı.

MAHMUT TANAL NE DEMİŞTİ?
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ise iki gün önce twitter hesabından Necdet Gökçınar’ın oğlunun İGDAŞ’taki işine son verildiğini iddia etmişti. Tanal yaptığı paylaşımda; “Saadet Partisi adayı Sn. Necdet Gökçınar'ın avukat oğlunun da işine son verilmiş. İGDAŞ sözleşmesini gerekçesiz iptal etmiş. Kendilerine 'geçmiş olsun' diyorum. Binali Yıldırım'a rakip olanları kendilerince cezalandırıyorlar. Çok yazık!” açıklamalarında bulunmuştu.

GÖKÇINAR: “KİMSE KİMSENİN EKMEĞİYLE OYNAMIYOR”
Saadet Partisi İBB Adayı Necdet Gökçınar da Habertürk Televizyonu’nda Kübra Par’a yaptığı açıklamada, iddiaları yalanladı. Gökçınar, “Son dönemde ekmeğiyle oynandı falan gibi bunlar benim ifadelerim değil. Annesinin de İGDAŞ ile bir sözleşmesi var. 2004 yılında yapılmış. Orta oğlum avukat olup gelince o da aynı büroda annesiyle beraber aynı büroda beraber çalışmaya başladılar. Sözleşme hanımın üzerine gerçi ama bu işleri oğlum yürütüyor, yani bu kurum işlerini İGDAŞ ile ilgili işleri ve öteki kurumları. İşte ben de orada oğlumun dosyaları aldılar deyince onun sözleşmesi diye söyleyivermişim. Yoksa sözleşme fiilen hanımın adına. İç içe yani zaten beraberler aynı bürodalar, orada bir şey oldu ondan sonra vay efendim ekmeğiyle oynadılar. Bunlar benim ifadelerim değil. Ben burada şunu söyleyeyim kimse kimsenin ekmeğiyle oynayamıyor” şeklinde konuştu.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER