Gündem
  • 24.6.2019 09:42

Saadet Partisi'nden flaş çıkış: Seçimi biz kazandık

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gökçınar, seçim sonuçlarına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gökçınar, seçimlere ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunurken demokratik açıdan Saadet Partisi'ne yönelik haksızlıklar yapıldığını söyledi.

Necdet Gökçınar, demokratik açıdan Saadet Partisi'nin dikkat çeken bir noktada olduğunu da söyledi.

İstanbul seçimlerinde Saadet Partisi'nin demokratik açıdan etkisine değinen Gökçınar, şu açıklamayı yaptı:

"Oyuna talip olunan olduk, Saadet'in ne kadar anahtar bir rol oynadığını da gösterdik. Tabi oyumuzdaki kayıpta yaşanan mağduriyetin etkisi var ancak bizim duruşumuz hiç değişmedi. Bundan sonra da oy oranına bakmadan aynı şeyleri söyleyeceğiz: Demokrasimizin Saadet'e ihtiyacı var"

"Ayrışmayı durdurduk"

İstanbul Büyükşehir Başkan Adayı olarak AK Partili Binali Yıldırım ve CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun ortak yayınına çağrılmamasını eleştiren Gökçınar,"Öyle yapmayalım, biz kazanacak gibi çalıştık, adaylardan bizim davet edilmememize ilişkin bir çıkış beklerdim" dedi.

Ayrıca "Seçimin kazananı biziz" diyen Gökçınar, "Ayrışmaya karşı durduk, toplumdaki birleşmeyi sağladık, bu duruşumuzun oya dönüşmesi de bir gün olacak" şeklindeki ifadeleri kullandı.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER