Cinsel organı olmadığını 16 yaşında öğrendi

Cinsel organı olmadığını 16 yaşında öğrendi
15.12.2016 - 00:00

Serviks, rahim ve genital kanalı olmadan dünyaya gelen genç kız, bütün arkadaşları adet görmesine rağmen hala adet görmeyince doktora gitti. 16 yaşındayken hastalığı ortaya çıktı.

16 yaşında Mayer-Rokitansky-Küster-Hauser sendromu teşhisi konulan 21 yaşındaki Chelsea Poole, yıllarca kadın olmanın ne olduğunu sorguladı. The Sun internet sitesinin haberine göre genç kız, serviks, rahim ve genital kanalı olmadan dünyaya geldi.

Doğuştan gelen bir hastalık olan Mayer-Rokitansky-Küster-Hauser sendromu 5 bin kadından birinde görülüyor. Yeterince yaygın olmayan hastalık pek bilinmiyor. Bu nedenle Chelsea'nin hastalığının anlaşılması 4 yıl sürdü. Doktorlar, geç ergenlik geçireceğini ve 16 yaşında tekrar gelmesini söylediler.

Adet olmayan genç kız, ergenlik yaşlarında kendini anormal hissediyordu. Psikolojik olarak bu durumdan ciddi bir şekilde etkilenen Chelsea, kendisini sürekli diğer insanlarla kıyaslıyordu. Nihayet hastalığına teşhis konulduğunda ise hastalığını ailesi hariç herkesten saklamaya karar verdi.

Hayatının belki de en eğlenceli olması gereken dönemlerini geleceğini düşünerek geçiren genç kız, hiçbir zaman çocuk taşıyamayacağı için endişeleniyordu. Cinsel ilişki girebilmesi için 1 yıllık tedavi ile vajinasının esnetilmesi gerekiyordu. Chelsea, 19 yaşında ilk kez cinsel ilişkiye girdi. Partnerine hastalığından bahsetmeyen genç kız, deneyimini "gerçeküstü" olarak tanımladı.

 

Duygu Bay / PembeNar

Haberin Fotoğrafları
Cinsel organı olmadığını 16 yaşında öğrendi Cinsel organı olmadığını 16 yaşında öğrendi Cinsel organı olmadığını 16 yaşında öğrendi Cinsel organı olmadığını 16 yaşında öğrendi
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
SAĞLIK HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;