Arif Sağ gazetecinin arabasına el koydurdu

3.6.2013 - 18:42

Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fikret Ünsal'a ait otomobile, sanatçı Arif Sağ'ın açtığı tazminat davası kapsamında alınan icra kararı dolayısıyla el konuldu.

Ünsal, düzenlediği basın toplantısında, katıldığı bir televizyon programında 2 Temmuz 1993'te yaşanan ve 37 kişinin ölümüyle sonuçlanan Sivas olaylarına ilişkin iddiaları dolayısıyla, Arif Sağ'ın kendisi hakkında dava açtığını anımsattı.

Davanın, sanatçı lehine sonuçlandığını dile getiren Ünsal, bu kapsamda alınan icra kararı dolayısıyla, 31 Mayıs'ta Sivas-Ankara kara yolunda durdurulan otomobiline el konulduğunu bildirdi.

Fikret Ünsal, şunları kaydetti:

"Kamuoyu vicdanında şüpheli durumdaki Arif Sağ, hiçbir şekilde silahını götürüp teslim etmedi. Arif Sağ silahını teslim etmezken bu yargılama sürecinde o silahın balistiğini yapmadılar. Bizim şüpheli olduğu konusundaki iddalarımız üzerine beni mahkemeye verip tazminat davası açtı. Benim 7 yıldır kendi emekli maaşımdan para kesiliyor. Bunlar bizi yıldırmak, susturmak için bu yollara başvurdular. Neticede silahına el koyduramadığımız Arif Sağ, biz onun şüpheli silahına el koyduramadık ama o bizim aracımıza el koydurdu. Bu, gerçekten adalet açısından son derece acı bir şeydir. Benim aracıma el koyma kararı veren adalet, Arif Sağ'ın silahına neden el koyma kararı veremiyor, bunu da halen anlamış değilim."
 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.