Kolon kanserinin çaresiymiş

Kolon kanserinin çaresiymiş
26.9.2017 - 00:59

Araştırmalara göre, günlük diyetinizde mor patates tüketmek kolon kanseri ve inflamatuar bağırsak hastalığı riskini azaltıyor.

Mor patates ile beslenenlerde inflamatuar bağırsak hastalığının ve kolon kanserine neden olan tümörleri besleyen zararlı protein seviyesinin 6 kat azaldığı Pensilvenya State Univesity araştırmacıları tarafından kanıtlandı.

Mor patatesin faydalarına bir yenisi eklendi

Besin bilimcisi Profosör Jairam Vanamala; brokoli, kırmızı üzüm gibi renkli sebze ve meyvelerin de aynı derecede yararlı olduğunu söyledi.

Mor patatesin faydalarına bir yenisi eklendi

Gökkuşağı diyeti denilen doğada parlak renkte bulunan sebze ve meyvelerin birçok kronik hastalığa, kalp ve bağırsak hastalıklarına iyi geldiği ve kansere karşı savaştığını savunan profesör Vanalama mor patatesin mutlaka diyetimizde olması gereken sebzelere eklenmesi konusuna açıklama yaptılar.

Mor patatesin faydalarına bir yenisi eklendi

Bilim insanları; hastalıklarla savaşması için ilaçları ve hapları önermekten çok besin değeri açısından zengin, renkli sebze meyveleri önerdiklerini söylediler.
 

Mor patatesin faydalarına bir yenisi eklendi
PembeNar

SAĞLIK HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;