EVLENECEĞİ KADININ ÖLÜMÜNÜ İZLEDİ

9.9.2011 - 00:43

FETULLAH DAĞLI
Türk nişanlısıyla evlenmek için Fethiye Nüfus Müdürlüğüne başvuran Avusturyalı Christine Hornicek (53), evrakları beklerken serinlemek için girdiği denizde boğuldu. Olay, saat 13.00 sıralarında Fethiye Kordon boyunda meydana geldi. Christine Hornicek yüzmek için denize girdi. Çevredeki vatandaşların Körfezde yüzülmediği yönündeki uyarısına aldırmadan denize giren Christine Hornicek yaklaşık 100 metre açıkta boğulma tehlikesi yaşadı.
Kıyıda bir teknede bulunan Hasan Alnak isimli genç denizde çırpındığını gördüğü Christine Hornicek'i kurtarmak için denize atladı. Çevreden koşanların yardımıyla bir kayıkla kıyıya çıkarılan Christine Hornicek'e ilk müdahale turistler ve çevredeki vatandaşlar tarafından yapıldı. 112 Acil yardım ambulansı ekibi de yaklaşık 10 dakika sonra ulaştığı olay yerinde Avusturyalı kadını kurtarabilmek için dakikalarca kalp masajı uyguladı. Yaklaşık 20 dakika süren müdahaleye rağmen Avusturyalı kadın kurtarılamadı.

EVLENECEĞİ KADININ ÖLÜMÜNÜ İZLEDİ

Evlenmek için bir saat sonra alacağı müracaat evraklarını beklerken müstakbel eşinin ölümüne tanık olan İsmet Yalçuk ise büyük üzüntü yaşadı.
Avusturyalı Christine Hornicek'i kurtarmak için denize atlayan Hasan Alnak da şöyle konuştu: "Kadının denize gireceğini gördüm. Denizin kirli olduğunu, burada denize girilmediğini anlatmaya çalıştım. Ancak o yaklaşık 100 metre yüzdü ve bir anda denizin üzerinde boğulma tehlikesi yaşadığını gördüm. Denize atlayıp kurtarmaya gittim. Kayıkla kıyıya çıkardık ancak kurtarılamadı çok üzgünüz"
Boğulma olayına Cumhuriyet Savcılığı ile Fethiye Emniyet Müdürlüğü ekipleri el koydu.

Haberin Fotoğrafları
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.