Sedefe çareyi böyle buldu

19.10.2016 - 02:09

Bebek emzirdiği için sedef ilaçlarını bırakan 24 yaşındaki kadının kafa derisini kabuklar kapladı. Kafasını her kaşıdığında saçları dökülen kadın çözümü saçlarını kazıtmakta buldu.

24 yaşındaki kadın sedef hastalığı yüzünden kafa derisi kabuk bağlayınca saçlarını kazıttı. Daily Mail'de yayınlanan habere göre Jerica Roach isimli kadının sedef hastalığı 7 yaşındayken başlayarak bütün vücuduna yayıldı.

Kafa derisi kabuk bağladı

Yeni doğan bebeğini emzirmek için sedef ilaçlarını almayı bırakan Jerica'nın hastalığı gittikçe çoğaldı. En çok etkilenen ise kafa derisi oldu.

Kafa derisi kabuk bağladı

1 çocuk annesi kadın kafasını her kaşıdığında tutam tutam saçları dökülüyordu.

Jerica, sedef hastalığının hayatının kontrolünü ele almasına engel olmak ve hastalık hakkında insanları bilinçlendirmek için saçlarını kazıtmaya karar verdi.

Kafa derisi kabuk bağladı

Kanadalı kadın hastalığını şu sözlerle anlattı:

"Bazen o kadar kaşınıyor ki insanların içinde kaşımamak için kendimi zor tutuyorum. Çünkü kaşıdığımda kabuklar dökülüyor. Hatta bu yüzden kimsenin evine misafirliğe de gitmiyorum.

Ancak bunun hayatımı kontrol etmesine izin vermeyeceğim. Sevdiğim şeyleri hala yapmaya devam ediyorum. Sedef hastalarının uzun kollular ve pantolonlarla dolaştıklarını görüyorum. Bence insanların ne düşüneceğini boş verip cildimizi kabullenmemiz gerekiyor."

Duygu Bay / PembeNar

Kafa derisi kabuk bağladı

Kafa derisi kabuk bağladı

Kafa derisi kabuk bağladı

Kafa derisi kabuk bağladı

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.