Sedefe çareyi böyle buldu

Sedefe çareyi böyle buldu
19.10.2016 - 02:09

Bebek emzirdiği için sedef ilaçlarını bırakan 24 yaşındaki kadının kafa derisini kabuklar kapladı. Kafasını her kaşıdığında saçları dökülen kadın çözümü saçlarını kazıtmakta buldu.

24 yaşındaki kadın sedef hastalığı yüzünden kafa derisi kabuk bağlayınca saçlarını kazıttı. Daily Mail'de yayınlanan habere göre Jerica Roach isimli kadının sedef hastalığı 7 yaşındayken başlayarak bütün vücuduna yayıldı.

Kafa derisi kabuk bağladı

Yeni doğan bebeğini emzirmek için sedef ilaçlarını almayı bırakan Jerica'nın hastalığı gittikçe çoğaldı. En çok etkilenen ise kafa derisi oldu.

Kafa derisi kabuk bağladı

1 çocuk annesi kadın kafasını her kaşıdığında tutam tutam saçları dökülüyordu.

Jerica, sedef hastalığının hayatının kontrolünü ele almasına engel olmak ve hastalık hakkında insanları bilinçlendirmek için saçlarını kazıtmaya karar verdi.

Kafa derisi kabuk bağladı

Kanadalı kadın hastalığını şu sözlerle anlattı:

"Bazen o kadar kaşınıyor ki insanların içinde kaşımamak için kendimi zor tutuyorum. Çünkü kaşıdığımda kabuklar dökülüyor. Hatta bu yüzden kimsenin evine misafirliğe de gitmiyorum.

Ancak bunun hayatımı kontrol etmesine izin vermeyeceğim. Sevdiğim şeyleri hala yapmaya devam ediyorum. Sedef hastalarının uzun kollular ve pantolonlarla dolaştıklarını görüyorum. Bence insanların ne düşüneceğini boş verip cildimizi kabullenmemiz gerekiyor."

Duygu Bay / PembeNar

Kafa derisi kabuk bağladı

Kafa derisi kabuk bağladı

Kafa derisi kabuk bağladı

Kafa derisi kabuk bağladı

SAĞLIK HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;