Spor
  • 31.10.2016 00:48

Sakin Riekerink Yasin'e patladı : Sabrımı taşırma

Riekerink'ten Yasin'e: "Benim sabrımı taşırma"

Süper Lig’in 9. haftasında Adana’dan 3 puanla dönen G.Saray’da Yasin Öztekin’in tepkisi geceye damgasını vurmuştu.

Karşılaşmanın 60. dakikasında yerini Sinan Gümüş’e bıraktıktan sonra bu kararı beğenmeyip önce formasını çıkararak soyunma odasına gitmeye niyetlenen, ardından vazgeçip kulübeye oturan Yasin öfkesine yenik düşüp şeffaf olan plastik bölmeyi yumruklamıştı.

Basın toplantısında “Yasin’le görüşeceğim” diyen teknik direktör Jan Olde Riekerink dün asi öğrencisiyle Florya’da bir araya geldi.Öğrencisinin aşırı tepki göstermesine sinirlenen Hollandalı hocanın, “Herkesin önünde bu şekilde davranarak, benim otoritemi sarstın. Kimin oynayıp, oynamayacağına ben karar veririm...

Benim kararlarımı sorgulayamazsın. Sizlere yaklaşımım şimdiye kadar hep iyi oldu. Ancak benim sabrımı taşırma” sözleriyle Yasin’e tepki gösterdiği öğrenildi.

‘SİZE DEĞİL, KENDİME KIZDIM’
Riekerink’in bu çıkışının ardından Yasin’in “Tepkim oyundan alındığım için size değil, iyi oynayamadığım için kendimeydi...Yine de bu şekilde davranmamım yanlış anlaşılacağını bilmem gerekirdi” diyerek hocasından özür dilediği bildirildi.

SOL SANCISI!
Yasin’in, Riekerink’le yaptığı görüşme sırasında sağ kanatta alışık olmadığı halde elinden geleni yapmaya çalıştığını, solda oynarsa daha faydalı olacağına inandığını yinelediği de ifade edildi.

Kupadaki Dersim maçında Bruma’nın yokluğunda 90 dakika solda görev alan Yasin, 1 gol atıp
2 de asist yaparak yıldızlaşmıştı.

Adana maçına sağda başlayan Yasin, Bruma’yla sürekli yer değiştirerek bir sağda bir solda
görev aldı ama etkili olmadı.

YÖNETİMDEN CEZA KAPIDA
Sezon başından bu yana takım içinde pozitif bir hava estirmeye çalışan yöneticiler de Yasin’in tavrına çok kızdı.

Her ne sebeple olursa olsun takımın huzurunu bozacak bir duruma müsaade etmeme kararı alan Dursun Özbek yönetiminin, özür dilemesine rağmen takım içi disiplini sağlamak için Yasin’e para cezası vermeye hazırlandığı öğrenildi.

HABERTÜRK SPOR / Erhan Kaan ADIGÜZEL

 

İLGİLİ HABERLER