Yaşam
  • 23.11.2021 15:58

Sanatçı Ercan Turgut hayatını kaybetti

Ercan Turgut’tan acı haber

Bir süredir kanser tedavisi gören sanatçı Ercan Turgut, 69 yaşında hayatını kaybetti. Turgut'un ölüm haberini veren şarkıcı Semiha Yankı, "Çok erkendi. Ateş düştü içime" dedi.

Sanatçı Ercan Turgut’tan acı haber geldi. 69 yaşındaki Turgut, kanserle mücadelesini kaybetti. Sanatçının ölüm haberini şarkıcı Semiha Yankı Instagram hesabından duyurdu.

Ercan Turgut hayatını kaybetti

“ATEŞ DÜŞTÜ İÇİME”

SemihaYankı, “Olmadı be Ercan… Çok erken çok… Ateş düştü içime… Huzurla uyu yoldaşım… Ahh ahh…” ifadeleriyle üzüntüsünü dile getirdi.

“BENİ ÇOK ÜZDÜN GÜZEL İNSAN”

Acı haberin ardından şarkıcı Fedon da, “Ah be Ercanım ah be büyük Fenerbahçelim, efendiliğin, kişiliğin, sanatçılığın, adamlığın ve 50 yılı aşkın arkadaşlığımın güzel insanı, beni çok üzdün. Nur içinde yat, mekanın cennet olsun” dedi.

DOSTLARINDAN VEDA MESAJI

Usta sanatçının vefatı dostlarını yasa boğdu. Ünlü isimler üzüntülerini sosyal medyada dile getirdi.

IŞIL YÜCESOY
Yapma be çocuk. Olur mu be Ercan Turgut. Yüreğimi yaktın da gittin...

ŞEHRAZAT
Ercan Turgut'u kaybetmişiz maalesef... Allah gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Ailesine ve bizlere baş sağlığı diliyorum. Çok iyi bir insan ve müthiş bir sesti ah be Ercan'ım...

ERCAN TURGUT KİMDİR?

7 Ekim 1952 senesinde Malatya’da dünyaya gelen Ercan Turgut, Müzik dünyasına 13 yaşında adım attı. Turgut, 1974 yılında “Olur Böyle Şey / Gülme Sakın Komşuna” adını taşıyan ilk albümünü dinleyicisiyle buluşturmuştu.

Genç yaşına rağmen güçlü sesiyle kendi dönemine damgasını vuran Ercan Turgut ,1979 senesinde çıkardığı “Dönemezsin” isimli albümüyle büyük bir çıkış yakaladı. Ercan Turgut, 90’lı senelerde “Ankara Büyük Şehir Belediyesi Kent Orkestrası Solisti” olarak çalışmalarına devam etmişti.

İLGİLİ HABERLER