Gündem
  • 30.4.2015 12:37

Sare Davutoğlu çağrılara cevap verince

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, Van depremi sonrası Erciş'yte açılan 'Alo 147'de gelen bir çağrıya cevap verdi

Sare Davutoğlu ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 23 Ekim 2011'de yaşanan depremin ardından en fazla hasarın yaşandığı Erciş'te, depremzedelere destek olmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığınca 2012 yılında açılan "Alo 147" MEBİM'i ziyaret etti.

 

Davutoğlu, çağrı merkezini arayan kadın öğretmenin telefonuna, "Eğitim İletişim Merkezi, ben Sare buyurun" şeklinde cevap verdi. Öğretmenin, "Daha önce Sağlık Bakanlığında hemşire olarak görev yapıyordum ve adaylığım kalkmıştı. Şimdi ise öğretmen oldum. Bu durumda tekrar adaylık sürecine tabi olacak mıyım?" diye sorması üzerine Davutoğlu, şu yanıtı verdi:

"Öncelikle hemşire olduğunuz için çok memnun oldum, gerçekten hemşire sayımızı artırmamız gerekiyor. Ben Sare Davutoğlu, Başbakanımızın eşiyim. Erciş'te bir ziyaret için bulunuyorum, bu arada da Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezimizi de Milli Eğitim Bakanımız ile ziyaret ettik. Sorunuzu arkadaşlara aktaracağım. Bilgileriniz de burada var, sorunuzun tüm cevabıyla size dönsünler. Ben size başarılar, kolaylıklar diliyorum, öğrencilerinize de selamlarımızı iletin. Milli Eğitim Bakanımızın size başarı dilekleri ve selamları var."

Öğretmenle konuşmasının ardından, çağrı merkezi çalışanlarıyla hatıra fotoğrafı çektiren Sare Davutoğlu, görme engelli bir personelle de sohbet etti.

ÖĞRETMEN ATAMALARI AĞUSTOS'TA

İletişim merkezi personelinin, "Bu yıl Nisan, Mayıs aylarında öğretmen ataması yapılıp yapılmayacağı" konusunda çok fazla çağrı aldıklarını belirtmeleri üzerine Mili Eğitim Bakanı Avcı, 2015 yılı Nisan, Mayıs aylarında herhangi bir atamanın yapılmayacağını söyledi.

Avcı, atamaların Ağustos ayında yapılacağını ifade etti.

İLGİLİ HABERLER