Gündem
  • 25.2.2022 21:41

Sarıgül'den Erdoğan'a destek Akşener'e köstek

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Türkiye ise Rusya ile kurduğu asimetrik ilişki modelinden sıyrılmalı, kendisini kırılgan hale getiren S-400'lerden acilen kurtulmalı." sözlerine TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül "Dünyanın herhangi bir ülkesinde hiçbir parti genel başkanının hava savunma sisteminden rahatsız olmaması lazım. Yerli ve milli savunma sistemlerini geliştirmemiz lazım. Ülkemizin savunmada daha da güçlü olması lazım" karşılığını verdi.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, çeşitli ziyaretler için geldiği Zonguldak'ta gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya'nın Ukrayna'ya girdiğini ne Birleşmiş Milletler ne NATO ne de Avrupa Birliğinin bu duruma ses çıkardığını söyledi.

Dünyanın yaşananları izlediğini savunan Sarıgül, "Uluslararası toplum, Rusya'yı mutlaka ikna etmeli ve Ukrayna halkının yanında yer almalıdır. Rusya'yı yayılmacı, uluslararası hukuku ihlal eden, dünya barışını tehdit eden bir ülke konumundan mutlaka çıkarmalıyız. Rusya ve Ukrayna arasında bir ateşkes sağlanması lazım ama NATO'nun da genişlemeci anlayışına son vermek lazım." değerlendirmesinde bulundu.

Bir gazetecinin, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Türkiye ise Rusya ile kurduğu asimetrik ilişki modelinden sıyrılmalı, kendisini kırılgan hale getiren S-400'lerden acilen kurtulmalı." sözlerinin hatırlatması üzerine Sarıgül, "Dünyanın herhangi bir ülkesinde hiçbir parti genel başkanının hava savunma sisteminden rahatsız olmaması lazım. Yerli ve milli savunma sistemlerini geliştirmemiz lazım. Ülkemizin savunmada daha da güçlü olması lazım" karşılığını verdi.

Sarıgül, 6 muhalefet partisi liderinin görüşmesine ilişkin soruyu, "TDP ofsayta düşmez, diğer muhalefet partileri ofsayta düşüyor." şeklinde yanıtladı

İLGİLİ HABERLER