Dünya
  • 18.6.2019 09:17

Şehit Mursi'nin naaşına Firavun Sisi zulümü

Darbeci yönetimden Mursi'nin naaşıyla ilgili zalimce karar!.. Muhammed Mursi'nin naaşının aile kabristanına defnedilmesi yönündeki talep Mısır makamlarınca reddedildi.

MISIR'DA OLAĞANÜSTÜ HAL

Mursi'nin vefatının ardından Mısır'dan ilk karar!

Mısır İçişleri Bakanlığı, Muhammed Mursi'nin vefatının ardından ülkede alarm durumu ilan etti.

Mısır medyasında yer alan haberlere göre, İçişleri Bakanlığı, planlamalarını kapsamlı bir şekilde gözden geçirmeye, ülke genelinde sabit ve mobil binlerce güvenlik devriyesi konuşlandırmayabaşladı.

ASKER VE POLİSLERİN İZİNLERİ İPTAL EDİLDİ

Subay ve emniyet görevlilerinin izinlerini de iptal eden bakanlık, kamu ve özel kuruluşlar ile kiliseler ve otellere yönelik güvenlik önlemlerini artırdı.

C PLANI DEVREDE

Bakanlık ayrıca, yollarda sıkı emniyet tedbirlerinin alınması, meydanlardaki güvenlik görevlilerinin artırılması ve "terörist(!)" unsurlara karşı önleyici operasyonların gerçekleştirilmesini kapsayan "C" planını devreye soktu.

Mısır devlet televizyonu, Mursi'nin mahkeme salonunda geçirdiği baygınlık sonrası hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

Ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Mursi söz konusu davada "casuslukla" suçlanıyordu.

Mısır'ın demokratik serbest seçimlerle işbaşına gelen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, 3 Temmuz 2013'te dönemin Savunma Bakanı ve ardından Cumhurbaşkanı olan Abdulfettah es-Sisi tarafından gerçekleştirilen askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılmıştı.

Yorumlar (1)

  • - MERT

    İnşallah imanla vefat etmiş ve şehit olmuştur Mursi, Allah rahmet eylesin, Sisi ve sevenlerinin de bin belasını versin, ölmek için yalvaracak hale geldiklerini de bir an evvel tüm dünyaya göstersin Allah'ım inşallah!..

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER