Ekonomi
  • 31.10.2012 15:12

''Şehit ve gazi ailelerine taksi bedava''

SİVAS (AA) -      Sularbaşı Mahallesi'ndeki bir taksi durağına bağlı çalışan 58 yaşındaki Mustafa Türkmen, yaklaşık bir ay önce, şehit ve gazi ailelerine ücretsiz taksi hizmeti vermeye başladı.
     Aracın arka camına, ''şehit ve gazi ailelerine taksi bedava'' yazdıran Türkmen, şehit ve gazi ailelerinin kendisini haftanın 7 günü, 24 saat arayabileceğini ifade ediyor.
     Türkmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerde yaşanan şehit olaylarından etkilenerek bu uygulamayı başlattığını belirterek, ''Her gün polis ve askerlerin şehit olması beni çok duygulandırdı. Ben de her Türk insanının şehitlere ve gazilere bir minnet borcu olduğunu düşünerek kendi minnet borcumu ufak da olsa bu şekilde ödemek istedim. Şehit ailelerimize başsağlığı diliyorum. Bu ülke bizim. Bunu kimsenin bölmeye ve yıkmaya gücü yetmeyecektir. Her zaman da bu görevi yapmaya hazırım, 7 gün 24 saat. Benim istediğim art niyetli kişilerin olmaması. Kendilerinin bir kimlik göstermeleri yeterli. Şehir içinde istedikleri saatte arayabilirler, nereye gitmek isterlerse'' diye konuştu.
     82 yaşındaki Kore Gazisi Teyfik Yıldırım ise, uygulamadan çok memnun olduğunu dile getirerek duyarlı davranışından dolayı Türkmen'e teşekkür etti.
    
     Muhabir: Seyit Ahmet Eksik
     Yayıncı: Cemal Coşkun

 

İLGİLİ HABERLER