Yaşam
  • 29.1.2018 16:45

Seren Serengil, Seda Sayan'da konuştu

Gülben Ergen, üç ay önce "Duymayan Kalmasın" programında yaptığı yayınlar nedeniyle Seren Serengil’e tedbir kararı aldırdı. Mahkemenin tedbir kararına rağmen Seren Serengil'in programında ve Instagram hesabında aleyhte yayın yapmayı sürdürdüğünü iddia eden Gülben Ergen’in başvurusu üzerine, mahkeme Seren Serengil’in 3 gün süreyle zorlama hapsine karar verdi

Seda Sayan, Seren Serengil'e verilen hapis cezayla ilgili konuştu. Sayan şunları söyledi:

Herkes konuştu. Biz konuşmadık diye de eleştirildik. Niye konuşmadık, bizim konumuz değildi. Seda abla bana bunu sorma diyorsa, saygım var. Seren kullanıldı. Aslında çok temiz kalpli bir kız. Benim yapımcım 'konuşma' dedi mi, konuşmuyorum.

SEREN SERENGİL, SEDA SAYAN'A BAĞLANDI

Seda Sayan'ın ve stüdyodakilerin açıklamalarından sonra Seren Serengil canlı yayına katıldı. Serengil şunları söyledi:

Benim konuşma yasağını deldiğim iddia ediliyor. Ben konuşma yasağını delmedim. Ama iftira ve hakaret edemem. Her haber doğru. Bütün programlarda çıkan haberler doğru. Bunlar ispatlı ve doğru. Ben konuşmaya devam ettiğim şeyler programın içeriğiyle ilgili. Bu karar tamamen haksızlık. Cezaevinden çıkar çıkmaz dava açacağım. Seda abla beni seviyorsan... Beni daha fazla üzmeyin. Madem böyle bir karar çıktı... Çıktıktan sonra bunun neden doğru bir karar olmadığını teker teker açıklayacağım. Benim konuşma hakkım var. Yasada da böyle bir şey yok. Sadece hakaret ve iftira edemezsin diyor yasa. Bu hakim hakkında da dava açacağım. Mahkeme zaten bu kararı reddetti ama o hakim karar verdi. Beni içeri tıktırmak için yaptılar. Şerefimin ve onurumun üzerine yemin ederim hayatımda kimseye iftira atmadım.

İLGİLİ HABERLER