Gündem
  • 22.8.2019 23:08

Sezai Temelli: İstanbul zaferimizi sindiremediler

3 belediyeye kayyum atanmasıyla ilgili Van'ın İpekyolu ilçesinde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, karara tepki gösterdi. Temelli'nin açıklamasının satır arasında 'İstanbul zaferimizi sindiremediler' ifadesini kullanması dikkat çekti. Temelli'nin bu sözleri, CHP-HDP-İYİ Parti ittifakını bir kez daha ilk ağızdan teyit etmiş oldu.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, üç büyükşehir belediyesindeki görevlendirmelere ilişkin, "Bir an önce bu karar geri çekilmeli, arkadaşlarımız görevlerine iade edilmeli." dedi.

Temelli, beraberinde bazı HDP milletvekilleri ve İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılan eski Van Büyükşehir Belediyesi Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ile partisinin İpekyolu ilçe binasına gitti.

"İstanbul zaferimizi sindiremediler"

Burada bir konuşma yapan Temelli, şunları kaydetti:

"Dedik ki; 'Bu ülkeyi kayyum utancından hep beraber kurtaracağız'. İşte 31 Mart'ta yaptığımız budur. Bunu içine sindiremeyenler, birçok belediye başkanımızın mazbatasını vermeyerek irademizi gasbetmeye başladılar. İstanbul seçimlerinde elde ettiğimiz zaferi içine sindiremeyenler, Diyarbakır, Mardin ve Van'a kayyum atadılar. Bunu kabul etmiyoruz. Bir an önce bu karar geri çekilmeli, arkadaşlarımız görevlerine iade edilmeli. Bunu bekliyoruz."

Yorumlar (3)

  • - CUMHUR

    Akparti ve Mhp Cumhur ittifakı yapınca Chp+Hdp+ip Millet ittifakı yaptı Ne var bunda diyebilirsiniz

  • - CUMHUR

    Doğru bu söze şapka çıkartılır İmamoğlu Başkan seçildiyse bu HDP nin sayesinde oldu HDP nin zaferi, bundan önce AKP iktidara gelincede HDP zafer kazanıyordu.!HDP kime el atsa onu iktidar yapıyor başkan yapıyor yeter ki küsmesinler.!

  • - CUMHUR

    Bunları niye konuşturuyorsunuz Sn Kılıçdaroğlu Chp den izinsiz nasıl ahkam keserler

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER