Ekonomi
  • 10.8.2019 09:56

SGK Bağ-Kur emekli maaşları ne kadar olacak?

Memur ve emeklinin gözü toplu sözleşmede! SGK Bağ-Kur güncel emekli maaşları ne kadar olacak?

Ağustos ayı içerisinde tamamlanacak görüşmeler hem memurların hem de memur emeklilerinin 2020 ve 2021 yıllarında maaşlarında yapılacak artışlar belirlenecek. Peki memur ve emeklilerin talepleri neler? Memur zammı ve emekli maaşı zammı ne kadar olacak? Emekli maaşlarıyla ilgili son dakika haber ve gelişmeler takvim.com.tr'de...

Milyonlarca memur ve emekli toplu sözleşme sürecini merakla izliyor.

Bu ay tamamlanacak görüşmelerde hem memurların hem de memur emeklilerinin 2020 ve 2021 yıllarında maaşlarında yapılacak artışlar belirlenecek.

Ayrıca gelirleri artıracak pek çok talep de karara bağlanacak. Bunlar arasında memurlara bayram ikramiyesi ve emeklilere aile yardımı başı çekiyor.

Memur-Sen, memurlara da emekliler gibi dini bayram ikramiyesi ödenmesini, tutarının da 2 bin 630 lira olmasını talep ediyor.

Yine memurların eş yardımının 295,47 liradan 553,83 liraya, çocuk yardımının da 34,61- 69,22 liradan yaş ayrımı yapılmaksızın 138,46 liraya yükseltilmesini talep eden Memur-Sen, "Aile yardımından emekliler de yararlanmalı" diyor.

Kabul edilirse, memurlar ikramiyeye kavuşurken, aile yardımları da artacak.

AİLE YARDIMI VAR
Emekliler de aile yardımı ile ek gelire kavuşacak. 2 çocuğu olan ve eşi çalışmayan bir kişi aylık 830,75 lira ek gelir elde edecek. Talep hayata geçerse, sadece memur emeklilerini değil, tüm emeklileri kapsaması bekleniyor.

Memurların ve emeklilerin hakları toplu sözleşme masasında konuşuluyor. Görüşmeler dün de devam etti.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER