Ekonomi
  • 13.5.2020 00:07

SGK İstihdam Teşvikleri Hesaplama

Pusula Plus, bilişim alt yapısı ile geliştirdiği Pusula Teşvik - İstihdam Teşvikleri Hesaplama Programı ile 2011 yılından günümüze uygulanan bütün SGK teşviklerine ait durumları analiz eder. Aylık tahakkuklarınızda değişkenlik gösteren personel teşvik listeleriniz, maksimum tutarda algoritma hesabı ile teşvik getirisi raporlanarak müşterilerine hızlı, hatasız ve güvenli bir şekilde, güncel altyapısı sayesinde hiçbir iş yükü olmaksızın raporlar. SGK teşvik danışmanlığı sürecini özel programımız ile destekleyerek bilgisayar ortamında sağlıklı ve hızlı analizler yapmaktayız.

SGK Teşvik Danışmanlığı özel olarak emek isteyen, uzmanlar tarafından takip edilmediğinde gözden kaçabilecek detaylar barındıran bu yüzden ciddi riskler taşıyan bir süreçtir. Sizin için en doğru ve en yüksek fayda sağlayan teşviki tespit etmek için profesyonel bir şekilde yönetilmesi gerekmektedir.

Bunun yanında güncel ve geçmiş dönemler için herhangi bir işlem yapmış olmanız, teşviklerden tam ve eksiksiz faydalandığınız anlamına gelmemektedir. İstihdam Teşvikleri Hesaplama Programı 10.000 dosyanın üzerinde uzman kişiler tarafından defalarca test edilip karşılaştırılmış ve başarısını kanıtlamıştır.

SGK Teşvik Hesaplama Programımız, SGK sistemi ile entegre çalışır. Teşvik parametrelerini detaylı ve doğru bir şekilde kullanarak SGK Teşvik Danışmanlığı yapıyor, programımız sayesinde  maksimum verimle teşviklerden faydalanmanızı sağlıyoruz. Danışmanlığını sağladığımız teşvikler;

6111 Teşviki (4447 SAYILI KANUNUN GEÇİCİ 10. MADDESİ)

İlave istihdam yaratan işverenlerin toplamda %34,5 olan sigorta primlerinin %5’lik kısmı hazine tarafından, kalan %15,5’lik kısmı ise İşsizlik Sigorta Fonu tarafından karşılanmasını öngören kanun maddesidir.

6645 Teşviki (4447 SAYILI KANUNU GEÇİCİ 15.MADDESİ)

İşbaşı Eğitim Programı sonrasında istihdam edilen personeller için asgari ücret düzeyinde işveren maliyetinin %100’ünü karşılayan teşvik kanunudur.

5510 İndirimi (5510 SAYILI KANUNUN 81.MADDESİ)

01/01/2013 tarihinden itibaren uygulamaya konulan kanunda belirtilen ekonomik kalkınma düzeyi düşük illerde %5’lik indirime ilave olarak, %6 ilave indirim sağlayan teşvik uygulamasıdır.

Engelli Teşviki (4857 SAYILI KANUNUN 30.MADDESİ)

Özel sektöre ait işyerlerinde çalıştırılan engelli sigortalıların, prime esas kazanç alt sınırı üzerinden hesaplanan sigorta primi işveren hisselerinin tamamının Hazine ve Maliye Bakanlığınca karşılanması sağlanmıştır. 01.07.2008 tarihinden itibaren uygulanmaktadır.

17103/27103 Teşvikleri (4447 SAYILI KANUNUN GEÇİCİ 19.MADDESİ)

01.01.2018 ila 31.12.2020 tarihleri arasında işe alınan ve kapsama giren sigortalılar için;

İmalat veya bilişim sektöründe faaliyet gösteren işyerleri için brüt asgari ücreti geçmemek üzere prime esas kazanç üzerinden hesaplanan sigortalı ve işveren hissesi primlerinin tamamı;

Diğer sektörlerde faaliyet gösteren işyerleri için prime esas kazanç alt sınırı üzerinden hesaplanan sigortalı ve işveren hissesi primlerinin tamamı;

İşsizlik Sigortası Fonu tarafından karşılanmaktadır.

 

Geriye Dönük Teşvik Danışmanlığı

Pusula Plus geriye dönük teşvik hesaplama işlemlerinde sıfır hata maksimum verim prensibi ve yeni nesil programları ile hizmet vermektedir. Bu süreçte;

Geriye dönük teşvikleriniz Pusula Teşvik ile maksimum oranda hesaplanırken ve uzman kadromuz tarafından kontrollü bir şekilde size kazandırılır.

Pusula Plus herhangi bir sabit ücret talebinde bulunmaz. Önce siz kazanırsınız.

Pusula Plus kendi bünyesinde yapılan tüm işlemlerden sorumlu olur. Risksiz bir şekilde kazanç elde etmenizi sağlar.

Pusula Plus, müfredat kontrollerini programlı bir şekilde gerçekleştirir. Alt yüklenici dosyalarınıza ilişkin hızlı ve sağlıklı çalışmalar yapar.

Verileriniz KVKK kapsamında üst seviyede gizli kalırken, isteğiniz dışında bir veri kaybına uğramazsınız.

Ek-İptal aktarımlarınızı sizler için ücretsiz olarak yapıyoruz.

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Danışmanlığı

Pusula Plus, firmalara operasyonel hiçbir yük getirmeden İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı süreçleriyle ilgili hizmet vermektedir.

İşverenlerin herhangi bir maddi yükümlülüğünün olmaması maliyet avantajını da beraberinde getirmektedir. İEP sürecinde kursiyerlerinizi işin başında görme fırsatı bularak kendi ihtiyacınıza göre yetiştirebilir, mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmelerini sağlayabilirsiniz.  Bu teşvik programı sayesinde; işverenler, hiçbir harcama yapmadan nitelikli iş gücü ile çalışma imkânı bulmaktadır.

Uçtan Uca Bordro ve Özlük Hizmeti

Firmaların bordro işlemlerinde personel özlük dosyalarının eksiksiz ve hatasız olması oldukça önemlidir. Personellerinizin işe giriş süreçlerinden itibaren firmanız içerisinde özlük dosyalarının düzenli, eksiksiz ve hatasız olması ileride karşılaşacağınız yasal zorlukların da önüne geçmiş olur.

Firmaların dijitalleşme süreçlerine daha aktif katılım gösterdikleri günümüzde tüm risk ve iş yüklerinden kurtulmaları için Bordro ve Özlük Hizmeti vermekteyiz. Firmalara en verimli iş süreçleri oluşturmak için bilişim tecrübemiz altında uzman kadromuz ile çözümler üretmekteyiz.

Pusula Plus bordro sürecinde yüksek gizlilik ve sıfır risk standartlarında yönetim sağlamaktadır. Bu süreçte:

Sıfır risk altında aldığınız hizmetimizden memnun kalmazsanız paranızı iade ediyoruz.

KVKK kapsamında uyumlu bir şekilde yürütülen süreçlerimiz hukukçularımız tarafından kontrol altındadır. Herhangi bir yasal sorun ya da risk ile karşılamanızın önüne geçiyoruz.

Personelleriniz kendilerine ait giriş ekranlarından bordro bilgilerini görüntüleyebilir.  Personelinizden muvafakat onayı sistem içinde alınarak süreç daha kısa ve verimli hale gelir.

Teşvik hizmetlerimiz ve danışmanlık süreçlerimiz ile ilgili tüm detaylara ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret edin.

Pusula Plus İnsan Kaynakları ve Bilişim

https://pusulaplus.com

İLGİLİ HABERLER