Medya
  • 28.9.2019 23:06

Show TV Ana Haber Spikeri Ece Üner hükümeti kızdırdı

AFAD'dan Ece Üner'e tepki!

Show TV Ana Haber Spikeri Ece Üner’in canlı yayında deprem toplanma alanları ile ilgili yaptığı yoruma AFAD'dan sert cevap geldi.

İstanbul’da yaşanan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından şiddeti  5.8 olarak açıklanan deprem sonrası, Show TV Ana Haber Spikeri Ece Üner'in yaptığı yorum tepki çekti.

Ece Üner, “İstanbul'da olası bir depremde bizlerin toplanma alanı olarak belirlenen 493 bölgeden 416'sına AVM, rezidans ve gökdelen inşa edilmiş. Neyse ki deprem anında alışveriş yapabileceğimiz yüzlerce AVM alternatifi var” dedi.

AFAD BAŞKANI GÜLLÜOĞLU’NDAN ECE ÜNER’E TEPKİ!

Ece Üner’in canlı yayındaki sözlerine AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu cevap verdi.

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan AFAD Başkanı “Ece Üner güya gazetecilik yapmış. Hayret bir şey! Acaba kimi aradı sordu toplanma alanı kaç tane var diye, acaba E-devlete hiç girip baktı mı? Bu nasıl bir gazeteciliktir?! Hangi yılda kaldınız? Nasıl bilgi topladınız?! AFAD olarak toplumu yanlış bilgilendirdiğiniz için hukuki yollara başvuracağız. Herkesi yaptığı işte sorumlu davranmaya, insafa, izana davet ediyorum.”dedi.

 

Yorumlar (2)

  • - Halit

    Depremler Türkiye'nin bir gerçeği şuan gündemde olduğu için ahkam kesen çok ama 2-3 ay sonra haber bulamayan gazetecilerin prim yapmak için zoraki konuştuğu şey olacak. Deprem ile ilgili olarak alınacak tedbirleri aynı gemide olduğumuzu unutmadan siyasal yaklaşmadan ciddi ciddi çözümler üretim kararlılıkla uygulamamız lazım. Aksi halde Allah korusun İstanbul'da olacak büyük bir deprem bize hem maddi hem manevi olarak çok zarar verecek.

  • - CUMHUR

    Elin Japonu deprem olunca alt katlara değil üst katlara çıkıyor bunun için yüksek dereceli depremde kimse ölmüyor çünkü bodrum kattadaki zemin kattaki kolonlar binanın tüm ağırlığını taşıyor bunun için ilk önce onlar kırılıyor AFAD da deprem toplanma yerlerini apartmanların yurtların okulların kamu binalarının zemin katlarına bodrum katlarına ağaçların diplerine yapmış hasar çok olsun diye.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER