Yaşam
  • 24.7.2009 11:42

SİGARA YASAĞI FIRSATÇILARI HESABI ÖDEMEDEN KAÇIYOR

SERDAR ŞAHİN-TEKİRDAĞ

Çorlu'da, işletme sahipleri sigara yasağını fırsat bilen müşterilerden şikayetçi. Bazı müşterilerin bir süre kalıp, çay içtikten sonra sigara içme bahanesiyle dışarı çıktıklarını anlatan işletme sahipleri, hesabı ödemeden ortadan kaybolan müşterilerden yana dertli. İşletme sahibi Mustafa Biçer, yasağı fırsata çeviren "uyanık müşteriler" ile uğraştıklarını belirterek, "Zaten işler durma noktasında. Yasak nedeniyle kimse gelmiyor. Gelenlerden bazıları da hesap ödemeden gidiyor" dedi.

Sigara içmek için dışarıya çıkan müşterilerin içeceklerini masada bırakıp, bir daha geri dönmediğini söyleyen Biçer, "İçeriye gelen müşteriler iki ayrı masaya oturmuşlar. Sigara yasağını bahane ederek dışarıya çıktılar ve bir daha da geri gelmediler. Biz sigara yasağının peşinde mi koşacağız, işimize mi bakacağız, yoksa sigara içmeye çıkanları mı gözetleyeceğiz? Paraları peşin istediğimiz zaman da olmuyor. Ne yapacağımızı şaşırdık" diye konuştu.

Biçer, işletmenin duvarlarına sigara yasağını gösteren afişlerle birlikte "sigara fırsatçıları" yüzünden ücretlerin peşin alınacağını gösteren afişler de astıklarını söyledi.

İLGİLİ HABERLER