Spor
  • 31.3.2012 01:20

Şike'de 6 tahliye!..

     Özel Yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada verilen aranın ardından alınan ara kararlar açıklandı.
     Buna göre mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Abdullah Eker, Abdullah Karakuz, Selim Kımıl, Talat Emre Koçak, Abdullah Başak ve Hakan Karaahmet'in, atılı suçun vasıf ve mahiyeti ile tutuklu olarak geçirdikleri süre göz önüne alınarak tahliyelerine karar verdi.
     Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu diğer tutuklu sanıkların ise bu hallerinin devamına karar verildi. 

MAHKEME DEMİRÖREN'İ DİNLEYECEK...

''Futbolda Şike'' davasında mahkeme heyeti, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Milli Takımlar Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve eski TFF Başkanı Mahmut Özgener'in de aralarında bulunduğu 21 kişinin tanık olarak dinlenilmesine karar verdi.
     Özel Yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada verilen aranın ardından alınan ara kararlar açıklandı.
     Buna göre mahkeme heyeti, TFF Başkanı Demirören, Milli Takımlar Teknik Direktörü Avcı ve eski TFF Başkanı Özgener'in de aralarında bulunduğu 21 kişinin bir sonraki duruşmada tanık olarak dinlenilmesini kararlaştırdı.
     Mahkeme heyeti, ''taraftar'' kod isimli gizli tanığın da duruşma günü hazır edilmesi için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne yazı yazılmasına karar verdi. 

İLGİLİ HABERLER