Asayiş
  • 30.4.2015 15:03

Silahını düşüren polis dereye uçtu

Polisin iş kazası
Bursa’da devriye gezdiği sırada dereye silahını düşüren polis memuru silahını almaya çalışırken kendisi de düşüp yaralandı.

Polisin iş kazası bursa,iş kazası,polisi

Edinilen bilgiye göre, merkez Yıldırım ilçesi Meydancık Mahallesi'nde uygulamaya katılan polis memuru Mehmet Ali D. (29) Tatarlar köprüsü üzerinde koşarken belindeki silahı köprüden dereye düşürdü. Daha sonra silahını almak için dereye giren polis memuru azgın akan dere suyunda aniden dengesini kaybedince düştü. Taşlara tutunup güçlükle duran polis memuru hafif yaralı halde kenara çıkabildi. İhbar üzerine olay yerine gelen UMKE ve Nilüfer Arama Kurtarma ekipleri sedyeye bağladıkları polis memuru Demirci’yi dere yatağından yukarıya çekti. 112 Ambulansıyla hastaneye kaldırılan yaralı polisin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

DENİZ POLİSİ DEREDE SİLAH ARADI
Öte yandan derede düşen silah’ı arayan arama kurtarma ekipleri silahın izine rastlayamadı. Bir gün sonra talep üzerine Yalova’dan gelen deniz polisi dalgıç kıyafetleriyle girdikleri dere boyunda uzun süre silahı aradı. Silahın arandığı bölgeye vatandaşlar alınmazken ne olduğunu anlamaya çalışan çok sayıda kişi köprü üzerinden arama yapan dalgıç polisleri izledi. 2 gündür devam eden aramalarda polis memuru Mehmet Ali D.'ye ait olduğu belirtilen silahın izine rastlanmadı.

AHMET FARUK ÇABUK

İLGİLİ HABERLER