Gündem
  • 29.6.2007 01:34

SİNAN AYGÜN, AK PARTİ'YE OY VERECEK

ANKARA (İHA) - AK Parti'nin Ankara milletvekili adayı ve Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Zafer Çağlayan, bir süre önce "Bana en uzak parti AK Parti" diyen ve son anda Demokrat Parti (DP) milletvekili adaylığından çekilen ATO Başkanı Sinan Aygün'ün 22 Temmuz'da oyunu AK Parti'ye vereceğini iddia etti.


Kanal A'da Ömer Şahin'in hazırlayıp sunduğu 'Görüş Farkı' adlı programa katılan Zafer Çağlayan, "Sinan Aygün başkanımız bana destek veriyor. 'Bütün gücümüzle Zafer ağabeyimizin yanındayız' dedi. Oyunu AK Parti'ye atacak" diye konuştu.

Programa katılan Adalet eski bakanı Cemil Çiçek ve AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz'dan da çarpıcı açıklamalar geldi.

Çiçek ve Kapusuz, AK Parti'ye karşı olan çevrelerin 'CHP-MHP koalisyonu' tezgahladıklarını savunarak, "MHP'ye verilen oylar CHP'ye gider" diye konuştu.

AK Parti'li Kapusuz, MHP lideri Devlet Bahçeli'ye ilişkin bir iddiada da bulundu. Kapusuz, "1999 seçiminden sonra Bahçeli'ye Başbakanlık teklif ettik, kabul etmedi. DSP'yi, solu tercih etti. Sonra Ecevit'in tahsili yetmiyordu. 'Cumhurbaşkanı ol, destek verelim' dedik. Yine kabul etmedi" diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER