Spor
  • 16.1.2015 23:10

Sırplardan Galatasaray'a aşağılık taciz

Kızılyıldız taraftarları, temsilcimiz Galatasaray'ın benchinin bulunduğu bölgeye domuz parçası koyarak çirkin bir tacize imza attılar..THY Eurolegue TOP 16 E Grubu'nda Galatasaray, Kızılyıldız ile deplasmanda karşılaştı. İstanbul'da oynanan maçta bir sırp taraftarın çıkan olaylarda öldürülmesi nedeniyle oldukça gergin bir atmosferde oynanan maçta, Sırp ekibinin taraftar grubu Delije, sarı-kırmızılı temsilcimize çirkin bir tacizde bulundu.

Koç Ergin Ataman ve ekibimizin yer aldığı banchin bulunduğu bölgeye bırakılan bir domuz parçası, saha görevlileri tarafından fark edildi. Duruma müdahale eden temizlik görevlileri, Domuz parçasınını kulübenin olduğu bölgeden uzaklaştırdılar.

Taraftardan Ivkovic tişörtleri

Basketbolda, THY Avrupa Ligi Top 16 turu E Grubu üçüncü haftasında, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da oynanan Kızılyıldız Telekom-Galatasaray Liv Hospital maçının başlamasına kısa bir süre kala, ev sahibi takım taraftarları karşılaşmanın oynanacağı Kombank Arena önünde toplanan taraftarlar, takımları lehine sloganlar attı. Geniş güvenlik tedbirleri eşliğinde salona alınmaya başlayan taraftarların bir çoğunun, 21 Kasım’da İstanbul’da oynanan maç öncesinde hayatını kaybeden Sırp taraftar Marko Ivkoviç’in fotoğrafının bulunduğu tişörtler giydiği görüldü.

Bu arada, Sırbistan emniyeti de maç öncesi salonun etrafındaki güvenlik önlemlerini arttırdı. Farklı birimlerden birçok emniyet görevlisinin salon etrafında görev yaptığı görüldü.

Bu arada, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın da kafile ile Belgrad’a gelen Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat’ı arayarak, bilgi aldığı öğrenildi.

“Marko İvkoviç” tezahüratları

Isınmak üzere parkeye çıkan Galatasaray Liv Hospital takımı oyuncuları, ev sahibi taraftarlarca ıslıklandı. Taraftarlar, İstanbul’daki maç öncesinde çıkan olaylarda öldürülen Sırp taraftar Marko Ivkoviç için tezahürat yaptı.


 

İLGİLİ HABERLER