Spor
  • 4.8.2009 00:00

'SİVAS'A AVANTAJLI GELDİK!..'

Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçında yarın Sivasspor ile karşılaşacak Belçika'nın Anderlecht takımının teknik direktörü Ariel Jacobs, maçın oynanacağı 4 Eylül Stadı'nda basın toplantısı düzenledi.

Futbolda kazanmanın da, kaybetmenin de olduğunu ifade eden Jacops, ''Sonuçta biz buraya bir avantajla geldik, bunu belirtmek isterim. Tabi ligde takımlar iyi sonuçlar almış olabilir, iyi takımlar olabilirler ama bu şampiyonlar liginde biraz farklı'' diye konuştu.

Jacops, ''Tabi ki Sivasspor geçen hafta bizimle yapmış oldukları maçın ardından kendini çok iyi rehabilite etti, buna inanıyorum. Tabi Fenerbahçe ve Galatasaray'ın almış olduğu güzel sonuçlar buna katkı sağladı'' dedi.

Yarınki maçta geçen haftaki maçtan farklı bir kadro mu, yoksa aynı kadroyu mu sahaya süreceğinin sorulması üzerine Jacops, ''Onu yarın maçta göreceğiz'' ifadesini kullandı.

THOMAS CHATELLE
Anderlecht'in futbolcusu Thomas Chatelle ise Sivasspor'un büyük bir takım olduğunu, dolayısıyla bu maça çok iyi konsantre olduklarını düşündüğünü söyledi.

Sahalarında çok mücadele dolu bir maç olduğunu bildiren Chatelle, ''Bu maçın da bu şekilde mücadele ile geçeceğini düşünüyorum'' diye konuştu.

Chatelle, bir basın mensubunun ''Sivasspor'a gol atmazsan seviniriz'' demesi üzerine, ''Eğer siz atmazsanız, biz de atmayız'' diye espri yaptı.

Basın toplantısının ardından Anderlecht takımı maçın oynanacağı 4 Eylül Stadı'nda bir antrenman yaptı.

İLGİLİ HABERLER