Spor
  • 14.5.2019 23:22

Şok eden iddia!.. Başakşehir Katarlılara şampiyonluk garantisiyle satıldı

G.Saray-Başakşehir maçı öncesi vahim iddia: "Şampiyonluk garantisi..."

Süper Lig'de şampiyonluk düğümünün çözüleceği Galatasaray-Başakşehir karşılaşması öncesi vahim bir iddia ortaya atıldı.

Süper Lig'de son iki haftaya girilirken hafta sonu oynanacak olan Galatasaray-Başakşehir karşılaşması büyük önem taşıyor.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'nda oynanacak olan 33. hafta karşılaşmasında Galatasaray-Başakşehir'i ağırlayacak. Kazananın şampiyonluğunu ilan edeceği maçın berabere bitmesi halinde ise şampiyonluk hesapları son haftaya kalacak.

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, şampiyonluk düğümünün çözüleceği Galatasaray-Başakşehir karşılaşması öncesi dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Takan, futbol kulislerinde bomba niteliğinde bir iddianın dile getirildiğini söyledi. Başakşehir'in, Katarlılara satılacağı ve buna ilişkin görüşmelerin son aşamaya geldiğinin konuşulduğunu aktaran Ahmet Takan, "Futbol kulislerinde bomba niteliğinde bir iddia konuşuluyor. Başakşehir'in, Katarlılara satılacağına ve buna ilişkin görüşmelerin son aşamaya geldiğine dair. Hem de  "Başakşehir'e şampiyonluk garantisi" ile..." ifadelerini kullandı.

Galatasaray-Başakşehir maçı öncesi şike olabileceği iddiasını köşesine taşıyan Ahmet Takan'ın yazısından bir bölüm şu şekilde:

Süper Lig'de şampiyon olacak takımın kasasına astronomik miktarda para girecek. Bunun sonrası var; Şampiyonlar Lig'i... Ayak bastı parası, puan başı para, galibiyet parası, reklam gelirleri parası, UEFA yayın havuzundan para... Yani, Avrupa Şampiyonlar Lig'ini kısaca özetlersek; Para.. Para.. Para... Hal böyle olunca da  Başakşehir'in marka değerinin yükselmesi için mutlaka şampiyonluğa ihtiyacı var. Futbol kulislerinde konuşulanlara göre,  kulübün Katar'lılara satılması için  görüşmeler yapıldı. Katar'dan bir de niyet mektubu alındı. Bilgilerine güvendiğim kaynağım, satış ile ilgili olarak, "Katarlılar, niyet mektubuna, 'Eğer Başakşehir şampiyon olursa bu niyet mektubumuz kesin taahhüttür' ibaresini de koymuşlar" dedi. Kulislerde, Katarlılarla satış için -şampiyonluk garantili- 120 milyon avroya anlaşıldığı iddia ediliyor.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER